kayıt


abdullah avcı

 1. 97
  Medipol Başakşehir'in başarılı teknik adamı Abdullah Avcı, ?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da futbola Kasımpaşa?da başladı, çocukken onun maçlarını izleme fırsatı buldum. Çok iyi bir futbolcuydu? dedi.

  https://www.fotomac.com.tr/medipol-basaksehir/2018/02/23/cok-iyi-futbolcuydu


  ne gerek vardı şimdi buna apocuğum.
   
 2. 96
  https://twitter.com/rstbstnFB/status/963077627643924482


  iyi hoca hoş hoca da yenilgiyi hazmetmeyi öğrenmesi lazım oldum dersin bir bakmışsın orta sıra takım hocasına dönüşüvermişsin, saygı duy saygı gör.
   
 3. 95
  kim ne derse desin yılın teknik direktörüdür. takımı 73 puana ulaşarak sezonu 2. sırada bitirmiştir.
  #305881 john abruzzi 12 | 12 ay önce
   
 4. 94
  gelecek sezon fenerbahçe'nin başına geçmesi gereken hoca. şu ortamda gelecek sezon avrupaya gidemeyecek bir takım var ortada. türkiye kupasına pazar gecesi veda edecek. lig zaten gitti. elde bi uefa avrupa ligi kaldı. onda da bir tur atlasak son 16 da ilk rakip takım basar şamarı gönderir.

  türk liginde madem kulüp ve yönetim mutlak başarı bekliyor. ligi bilen, bizi tanıyan biçilmiş bir kaftandır kendisi. aziz yıldırım bir çılgınlık yapıp yine yabancı, ligi ve takımı bilmeyen birine milyonlar saçmayı tercih etmezse ilk isim kendisidir.
  #299184 imdatbutonu 12 | 1 yıl önce
   
 5. 93
  fb-başakşehir maç sonu açıklamalarında saçmalamış hoca bey; zaman geçirdiler ne demek hocam ya ayıp, sizin büyük maçlarda yaptıklarınızın 1/10'i bile yapılmadı son dakikalarda kale önündeki bir serbest vuruşta volkan demirel atışı biraz geç kullandı o kadar sizin babacan bunları yapmaya ilk golünüzden sonra başlıyor. ben sana sırf bu sezon son 10 dakikası sözde sakatlıklar vs dolaysıyla hiç oynanamamış 5 fb maçı sayarım. bu kafayla büyük takıma hoca olamazsın, sen fbnin abartmadan zamana oynamasına dayanamıyorsan büyük takım başına geçtiğinde küçüklerin skor avantajıyla girdiği maçlarda yaptığı dallamalıkları gördüğünde intihar edersin kaldı ki sen oyuncuları zaman geçirdiği için ıslıklanmış bir hocasın.
   
 6. 92
  iyi hoca. elindeki kadroyla en iyisini yapıyor. milli takımda belli şer odaklarınca sabote edilmiştir.
  #297243 nzm1907 | 1 yıl önce
   
 7. 91
  21 yaşındaki irfan can transferinden sonra, stopere egemen'i sağ bek'e roberto hilberti isteyen hoca.
  geri 4'lüde yaş olarak ileride satamayacağı futbolcuları istemesi , bu sene şampiyonluk için ümitli olduğunu gösteriyor.
  #297242 cmknc | 1 yıl önce
   
 8. 90
  takımını çok basit oynatarak sonuca giden iyi hoca, top rakipteyken başakşehirli topçular adama adama rakibe yapışıyor mahmut iki stoperin önüne geçiyor kanatlar orta sahaya yaklaşıyor top kendine geçtiğinde emre defansın önüne gelip pirlo şeklini alıyor, takımı yekpare oynatıyor kanatlarındaki hızlı adamlarla sonuca varıyor. ali koç-abdullah avcı ne güzel bir formül olurdu.
   
 9. 89
  4 kasım 2016 galatasaray - başakşehir maçı'ndan sonra Lig Tv'ye maç sonunda vermiş olduğu röportajda Gs'yi nasıl analiz ettiğini çok başarılı bir şekilde anlatmıştır. Hatta buyrun izleyebilirsiniz;

  http://www.ligtv.com.tr/haber/abdullah-avci-sampiyonluk-konusmak-yanlis
  #294014 disi kanarya | 2 yıl önce
   
 10. 88
  gelecek sezon takımımda görmek istediğim teknik direktör. 51 yaşında, başarıya aç. uzun vadede çalışılabilir.

  kendisini başakşehir'in adının istanbul büyükşehir belediyespor olduğu zamandan beri takip ediyorum. ptt 1. lig'den çıkmış takımı stsl'nin gediklisi, her daim ilk 5 içerisinde olan bir takım haline dönüştürdü. takımına kompakt bir oyun oynatabiliyor, alan savunmasını doğru transferler yaparak üst düzey bir şekilde takımına aşılıyor. her futbolcusu takım halinde sahaya en doğru şekilde yayılıp alan parsellemesi yapıyor, dolayısı ile takımı zor gol yiyor. hücumda da en önemli oyun felsefesi kazanılan topları iyi değerlendirmek, alan savunması ile rakibi hataya zorlayıp, hızlı ve takım halinde 3.bölgede çoğalabilmek ve de hücumları doğru bir şekilde sonlandırmak. önemli bir bölgede kaybedilen topları alan daraltarak, gerekirse faul yaparak arkada eksik yakalanmamaya, kontra ataklara panzehir olmaya zorluyor takımını. ön önemli artısı savunma kurgusu iyi yaptırması ama işin hücum kısmında da boş bir teknik direktör olmadığı kesin. yukarıda da dediğim gibi hücum varyasyonları üzerine kafan yoran, orta sahayı çabuk geçip direk sonuca gidebilen bir oyun anlayışı var.

  her şey sistem, taktik, oyun anlayışı değil tabii. oyuncu yönetiminde de başarılı bir antrenör. edin visca'yı 800 m euro'Ya transfer ettirdi ve gelişimine direkt katkıda bulundu. edin visca şu an kariyer olan zirveye çıktı ve şu anda adı sevilla ile anılıyor. muhtemelen transfer de olacak. aynı şekilde: doka madureira, volkan babacan, marcio mossoro ve diğer oyuncuları için de söyleyebiliriz. elindeki mevcut kadrodan maksimum katkı almayı beceren bir antrenör.

  bir de kendisini lucien favre'Nin avrupa görmemiş haline benzetiyorum. favre'de küçük takımlar ile büyük başarılar yakaladı çünkü. düşme potasında aldığı borussia mönchengladbachbundesliga'da tutup, cl'ye çıkartmıştı. abdullah avcı'nın kariyeride favre'ye tam benzemesede az çok benziyor. oyun felsefeleri birbirlerine yakın ama lucien favre 4-4-2, abdullah avcı ise 4-2-3-1 oynatıyor genelde.

  kendisinin diğer türk teknik direktörler arasından biraz sıyrılmasının: başakşehir'de bulabildiği çalışma ortamı ve bir antrenör takımı yaratmasına izin verilmesi sayesinde olduğunu da belirtmek elzemdir.

  kendisinin dışında konuşmak gerekirse, en ehemmiyet verilmesi gereken durum da, şu saatten sonra fenerbahçe'nin yabancı bir teknik direktör ile anlaşmasının intihar olacağı gerçeğidir. sonuçta son 10 yıl'dır türk teknik adamların şampiyon olduğu bir lig var karşımızda. vitor pereira'yı yollayıp, yeni bir yabancı teknik adam gelecek ise, ben vitor pereira'yla * bile devam etmemizi yeğlerim. öbür türlü gelecek isim: lig'e, fenerbahçe'ye, adapte olana kadar lig biter çünkü.
  #283905 sir aykut kocaman | 2 yıl önce
   
 11. 87
  pereira'dan daha iyi teknik direktör.
  #282571 valarmorghulis78 | 2 yıl önce
   
 12. 86
  madem şampiyonlar ligine gidemiyoruz, madem uefa avrupa liginde gruptan çıkıp bir tur atladıktan sonra vasat bir rakibe eleniyoruz ve bütün -başarı ve başarısızlığı- lig şampiyonluğu üzerine kuruyoruz, gelecek sezon için en ideal teknik direktör adayımdır kendisi. ismail kartal ve vitor pereira sonrası denenmesi gerek. kalibre olarak her iki isimden de üst seviyede kendisi. belli bir standart yakalamış durumda.

  #282569 imdatbutonu 12 | 2 yıl önce
   
 13. 85
  https://www.facebook.com/Feneral.com.tr/photos/a.1059037927472707.1073741828.1058333917543108/1060163234026843/?type=3&theater

  hakeme ettiği sitemle her şeyi anlatan başakşehir hocası. iki maçta da hakemin yanlı yönetimine maruz kalmasalardı önlerine geçeceklerdi. galatasarayın cezasını bir an evvel bitirme operasyonu yapılıyor.
  #274686 amarillo canario | 2 yıl önce
   
 14. 84
  kendi takımında oynamayan emre'yi oynattığı için gereğinden fazla eleştiriye maruz kalan teknik direktördü.bildiğimiz gibi selçuk inan'ı oynatmamıştı.acaba şu an takımın başında olup arda'yı oynatsaydı ve takım başarısız olsaydı aynı eleştirilere maruz kalıp kalmayacağını merak ediyorum.
  #259522 umtkrts | 3 yıl önce
   
 15. 83
  oyun sistemiyle ve yıldız oyunculara olan antipatisiyle kafayı bozmuş olmasa iyi teknik direktördür.