kayıt


abdullah avcı

 1. 87
  pereira'dan daha iyi teknik direktör.
  #282571 valarmorghulis78 | 2 yıl önce
   
 2. 92
  iyi hoca. elindeki kadroyla en iyisini yapıyor. milli takımda belli şer odaklarınca sabote edilmiştir.
  #297243 nzm1907 | 1 yıl önce
   
 3. 27
  ciddi anlamda vizyonumuzu değiştiren teknik adam.artık ilk 4 için oynuyoruz.haydi çocuklar!
  #50935 mino12 | 6 yıl önce
   
 4. 28
  boz baykuşların bize son şakası.
  #50938 sosyalabuzer 12 | 6 yıl önce
   
 5. 34
  istifa etmek için matematiksel hesapların kesinleşmesini ve umutların tamamen bitmesini bekleyen başarısız teknik direktör.
   
 6. 83
  oyun sistemiyle ve yıldız oyunculara olan antipatisiyle kafayı bozmuş olmasa iyi teknik direktördür.
   
 7. 88
  gelecek sezon takımımda görmek istediğim teknik direktör. 51 yaşında, başarıya aç. uzun vadede çalışılabilir.

  kendisini başakşehir'in adının istanbul büyükşehir belediyespor olduğu zamandan beri takip ediyorum. ptt 1. lig'den çıkmış takımı stsl'nin gediklisi, her daim ilk 5 içerisinde olan bir takım haline dönüştürdü. takımına kompakt bir oyun oynatabiliyor, alan savunmasını doğru transferler yaparak üst düzey bir şekilde takımına aşılıyor. her futbolcusu takım halinde sahaya en doğru şekilde yayılıp alan parsellemesi yapıyor, dolayısı ile takımı zor gol yiyor. hücumda da en önemli oyun felsefesi kazanılan topları iyi değerlendirmek, alan savunması ile rakibi hataya zorlayıp, hızlı ve takım halinde 3.bölgede çoğalabilmek ve de hücumları doğru bir şekilde sonlandırmak. önemli bir bölgede kaybedilen topları alan daraltarak, gerekirse faul yaparak arkada eksik yakalanmamaya, kontra ataklara panzehir olmaya zorluyor takımını. ön önemli artısı savunma kurgusu iyi yaptırması ama işin hücum kısmında da boş bir teknik direktör olmadığı kesin. yukarıda da dediğim gibi hücum varyasyonları üzerine kafan yoran, orta sahayı çabuk geçip direk sonuca gidebilen bir oyun anlayışı var.

  her şey sistem, taktik, oyun anlayışı değil tabii. oyuncu yönetiminde de başarılı bir antrenör. edin visca'yı 800 m euro'Ya transfer ettirdi ve gelişimine direkt katkıda bulundu. edin visca şu an kariyer olan zirveye çıktı ve şu anda adı sevilla ile anılıyor. muhtemelen transfer de olacak. aynı şekilde: doka madureira, volkan babacan, marcio mossoro ve diğer oyuncuları için de söyleyebiliriz. elindeki mevcut kadrodan maksimum katkı almayı beceren bir antrenör.

  bir de kendisini lucien favre'Nin avrupa görmemiş haline benzetiyorum. favre'de küçük takımlar ile büyük başarılar yakaladı çünkü. düşme potasında aldığı borussia mönchengladbachbundesliga'da tutup, cl'ye çıkartmıştı. abdullah avcı'nın kariyeride favre'ye tam benzemesede az çok benziyor. oyun felsefeleri birbirlerine yakın ama lucien favre 4-4-2, abdullah avcı ise 4-2-3-1 oynatıyor genelde.

  kendisinin diğer türk teknik direktörler arasından biraz sıyrılmasının: başakşehir'de bulabildiği çalışma ortamı ve bir antrenör takımı yaratmasına izin verilmesi sayesinde olduğunu da belirtmek elzemdir.

  kendisinin dışında konuşmak gerekirse, en ehemmiyet verilmesi gereken durum da, şu saatten sonra fenerbahçe'nin yabancı bir teknik direktör ile anlaşmasının intihar olacağı gerçeğidir. sonuçta son 10 yıl'dır türk teknik adamların şampiyon olduğu bir lig var karşımızda. vitor pereira'yı yollayıp, yeni bir yabancı teknik adam gelecek ise, ben vitor pereira'yla * bile devam etmemizi yeğlerim. öbür türlü gelecek isim: lig'e, fenerbahçe'ye, adapte olana kadar lig biter çünkü.
  #283905 sir aykut kocaman | 2 yıl önce
   
 8. 89
  4 kasım 2016 galatasaray - başakşehir maçı'ndan sonra Lig Tv'ye maç sonunda vermiş olduğu röportajda Gs'yi nasıl analiz ettiğini çok başarılı bir şekilde anlatmıştır. Hatta buyrun izleyebilirsiniz;

  http://www.ligtv.com.tr/haber/abdullah-avci-sampiyonluk-konusmak-yanlis
  #294014 disi kanarya | 2 yıl önce
   
 9. 95
  kim ne derse desin yılın teknik direktörüdür. takımı 73 puana ulaşarak sezonu 2. sırada bitirmiştir.
  #305881 john abruzzi 12 | 12 ay önce