kayıt


aziz yıldırım

 1. 1
  efsane başkanımız.
  #363 byerley turk 12 | 7 yıl önce
   
 2. 2
  cemaate biat etmediği için, 9 aydır tutukla bulunan aşığı olduğum fenerbahçemin adam gibi adam başkanı olan adamdır. ne olursa olsun bu taraftar seninledir büyük başkan. çok yazmak istiyorum ama sırası gelince yazacağım.
   
 3. 3
  cemaate biat etmediği için, 10 aya yakındır, özgürlüğünden yoksun büyük başkan. dayan büyük başkan, bu taraftar sonuna kadar arkanda. 10 temmuzda olduğu gibi, 14 şubatta silivride olduğu gibi, 24 şubatta-30 martta çağlayanda olduğu gibi, 15 nisanda caddede, 29 nisanda metris yollarında seninle. bu komployu kuranları sileceğiz bu tarih sahnesinden. sen fenerbahçe için her şeyin feda ettin, bu taraftar da senin için feda edecek. seni bırakmayacağız bu düzene.
  #428 byerley turk 12 | 7 yıl önce
   
 4. 4
  bütün taraftarın onun için birleştiği, çıkışını dört gözle beklediğimiz büyük başkanımız. umutlu ve güzel yarınlar bizi bekliyor.
  #536 calimalitiko 12 | 7 yıl önce
   
 5. 5
  büyük başkan.
  #891 sow 12 | 7 yıl önce
   
 6. 6
  fenerbahçemize çağ atlatmış büyük adam.
  #914 sadeceholigan12 | 7 yıl önce
   
 7. 7
  türk sporuna hizmetlerine karşılık, şeref yoksunları tarafından suç yaratılmaya çalışılıp mahkum edilmeye çalışan efsanevi fenerbahçe başkanı.
  #1221 ssk moscow12 | 7 yıl önce
   
 8. 8
  sözde adeleti sağlamak için özgürlüğü gasp edilen başkanımız.
  #1248 er cantona 12 | 7 yıl önce
   
 9. 9
  türk spor tarihine damgasını vurmuş en güçlü insanlardan biridir.
  #1404 sinanovic 12 | 7 yıl önce
   
 10. 10
  zamanında soyunma odasında futbolculara müthiş bir motivasyon konuşması da yapmış büyük başkan.

  http://www.youtube.com/watch?v=kt5uY-qDZGk
  #1626 kanarya12 | 7 yıl önce
   
 11. 11
  fenerbahçe ye çağ atlatan bir başkandır aziz yıldırım. hani başka takım taraftarları -işlerine gelmediği için tabi- "bu adamı niye bu kadar seviyorsunuz azizci olmayın" diyorlar ya, işte onlar bizim aziz yıldırımı neden bu kadar çok sevdiğimizi anlayamazlar. çocukken hatırladığım bir fenerbahçe vardı, futbol a takımının dereağzında antrenman yaptığı yıllardan bahsediyorum. pis kanalizasyon kokuları içinde antrenman yapardı fenerbahçe. gs kulübü gayrimenkul zenginiyken fenerbahçe kulübünün bir tapulu arsası yoktu. doğru dürüst bir stadı, bırakın stadı doğru dürüst bir tesisi yoktu fenerbahçenin. 13 senede çok şeyler yaptı aziz yıldırım. bir dikili ağacı olmayan fenerbahçeye kurumsal bir kimlik kazandırdı, tesisler yaptırdı. çocukken sevdiğimiz fenerbahçemize değer kattı bu adam. onu o karanlık çağdan çıkartıp avrupanın idari açıdan yönetilen en iyi spor kulüplerinden biri yaptı. kimsenin yüzüne bakmadığı amatör branşları şaha kaldırdı. fenerbahçe ye ilk avrupa kupasını bayan voleybolu ile getirdi. kulübe 30 milyon dolardan fazla bir para verdi ve fenerbahçe ye verilen fenerbahçe de kalır dedi. başkaları gibi paramı alırım edebiyatı yapmadı. yarattığı değeri korumasını da bildi. zaman oldu kulübün her sporcusunun ismini ezbere bildi, zaman oldu şükrü saraçoğlu stadında taraftarların kombinelerini kontrol etti. kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen bir taraftara "fenerbahçe kartın var mı" diye espri yaptığı da oldu. her şeyi canı kadar çok sevdiği fenerbahçesini daha da yüceltmek için yaptı bu adam. ve bu büyük taraftar bu adamın fenerbahçe ye kattığı değeri gördü. başkaları ne derse desin şike yapan adam, şike yapacak adam son maçta 2 şampiyonluğu kaçırmazdı. 3 temmuzdan sonra büyük fenerbahçe taraftarı her zaman başkanının yanında oldu. kimileri zannetti ki bu adam içeri atılırsa, fb taraftarı da bu adamın arkasında durmaz diye düşündü. işte fenerbahçeyi bilmeyenler, fenerbahçe nin ne olduğunu anlayamayanlar bir kez daha yanıldılar. fenerbahçe taraftarı 3 temmuzdan sonra dünya da eşi benzeri az görülen bir sivil toplum hareketi başlattı ve bu büyük taraftar başkanına sahip çıktı. umarım en yakın zamanda özgürlüğüne kavuşur aziz yıldırım ve biz yeniden aziz yıldırım ı fenerbahçe başkanı olarak görürüz.
  #1688 aziz fenerli 12 | 7 yıl önce
   
 12. 12
  Buyuk Baskan`dir.
  bulundugumuz gun itibari ile 292 gundur icerdedir fakat birakin biat etmeyi egilip bukulmemistir dahi.
  #1735 han12 | 7 yıl önce
   
 13. 13
  haksız yere girdiği cezaevinden daha da güçlenerek çıkıp layık olduğu başkanlık koltuğuna tekrar oturmasını dilediğim yaşayan efsane başkanımız.
  #1747 sifris 12 | 7 yıl önce
   
 14. 14
  fenerbahçe`nin efsane olarak anılmaya doğru hızla yol alan başkanı. olumlu olumsuz o kadar çok işe imza attı ki, say say bitmez. ama diğer başkanlara göre bariz bir farkı var, bu adam futbolun endüstrileşmesine uyum sağladı, takımı buna göre yönetti. başkan olduğu yıl tüm dünyada futbolun endüstrileşmesi hızlanmıştı. türk takımları bu yarıştan bi haberdi. ama bu adam, doğru veya yanlış öyle işler yaptı ki fenerbahçe kimseye muhtaç değil artık.

  son 4 seneye kadar nefret ediyordum ben bu adamdan. yönetimde gösterdiği diktatörce tavırlar, muhalefeti sindirmesi, federasyonla ve kamuoyuyla girdiği tartışmalar falan. şimdi türkiye`deki fenerbahçeli olan olmayan kime sorsan türk futbolunun en nefret edilen kişileri listesinde top 3`te kendine yer bulur mutlaka. peki fenerbahçeli olmayan türk futbolseverlere "en sevmediğiniz fenerbahçe başkanları kimler" deseniz ali şen ve aziz yıldırım cevapları gelir. neden peki? bu adamlar konuşuyor, fenerbahçe`nin çıkarlarını korumaya çalışıyor. insanlar da istiyor ki fenerbahçe 1 sezon penaltı atmasın -ki neredeyse oluyordu, 33 haftada kaldı rekor- ama hiç bir yönetici çıkıp gık demesin. x takım hakem hatalarıyla onlarca puan kazansın, kimse gık demesin. bu nefret ettiğim adamı, mücadele ettiği zihniyeti görünce sevmeye başladım arkadaş. adam mafyaymış, maç alıyormuş, hakem ayarlıyormuş. yahu öyle olsa bu adam, milyon dolarlık yatırım yaptığı takımın son maçta şampiyonluk kaçırmasını, yıllardır türkiye kupasını alamamasına niye son veremesin? bu adam ki mevcut kulüp başkanları arasında en fazla hak mahrumiyeti alan adamdır, çoğunda da cezalar yerindedir; ama biz "neden bu açıklamayı yaptı" yerine "aaa bak ne yaptı" konuşuyorsak bu işte bir yanlış var aga. şimdi şekip mosturoğlu`na söyletiyor kendi söyleyeceklerini, çok atarlanırsa fenerbahçe dergisi`ndeki yazısında sektiriyor bir şeyler. fenerbahçe`nin kazandığı veya kaybettiği 2-3 maçta bir de "hakem odasını bastı", "hakeme sövdü", "hakeme yumruk attı" tarzı yazılar çıkıyor. o da enteresan.

  türk futbolu için ne yaptı diye özetlersek; yayın ihalesi, yabancı sınırını falan geçtim; yalnızca isviçre maçı`nın tünel kayıtlarını yok etmesi bile büyük bir katkıdır türk futboluna. kupalardan men edilebilirdik. bunun dışında spor kulüplerinin vergi borcu affı konusunda attığı adımlarla da bir çok kulübün fifa kriterlerini tutturmaya yakınlaşmasını sağladı.

  fenerbahçe`ye ne yaptı desek? stadyum, tesis, otel, antreman sahası, bık bık. sportif alanda başarılı gibi duruyor fenerbahçe. ama 2003-2004`te yakaladığı pozitif ivmenin kaybedilmesinin de yegane sorumlusu kendisidir. rakipleri neredeyse yarısı kadar taraftara oynarken sen stadyumunu yapmışsın, feneriumlarla falan gelirler tamamlanmış, samandıra bitmiş. ee şimdi tesis dışında ne var elde? tıs. gs tamamladı stadını zor da olsa. geçen sene kötü bir dönem geçirdiler, ancak bu sene görüyoruz. gelir artınca, kadro kalitesi de artıyor. fenerbahçe bu durağan gidişatını devam ettirirse 3 seneye kalmaz gelir bakımından, sportif başarı bakımından da gs fener`i yakalayacak futbolda.

  amatör branşlara yapılan yatırım ortada. tabi ben bu yatırımın, voleybol, basketbol gibi branşlarda fenerbahçe`nin alacağı başarıların; futbol kamuoyunda da fenerbahçe`ye sempati olarak dönmesi amacıyla yapıldığını düşünüyorum zaman zaman ama, yapılıyor yani.

  ardından şike kurmacası başladı. adım adım takip ediyoruz neler olduğunu. malumu ilana veya uzun uzadıya tekrar anlatmaya gerek yok. inanmıyorum, kimse de inandıramaz. türk futbolu temizlenecekse operasyonun göbeğindeki isim aziz yıldırım değil; haluk ulusoy ve derin devlet destekli galatasaray daki isimler olmalıdır.

  son olarak eklemek isterim; aziz yıldırım`a karşı olan nefretimi; fenerbahçe kulübü`ne karşı her branşta ve planlı şekilde düşmanca davranışlar sayesinde sevgiye dönüştüren herkese selam ederim.
  #1788 appiah 12 | 7 yıl önce
   
 15. 15
  taraftarına sahip çıkmayan aziz yıldırım !!! http://www.facebook.com/video/video.php?v=379333112080980
  #1831 er cantona 12 | 7 yıl önce