kayıt


fenerbahçe sözlük itiraf

 1. 1039
  eniştemin oğlu trafik kazası geçirdiğinden iddaa bayini bir süre benim açmam icap etti. 24.08.2015 günü sabahtan açtım bayiyi , çok maç yoktu işler rahatdır dedim bugün, 20 dakika sonra kısa boylu cılız müşterim geldi, hiç değişmez sistem 1-7 oynar zaten ,dedim geldi yine bay 8 lira. sistemin nasıl işlediğini bilmiyor kupon milyarlar veriyor, sanırım , ondan mutlu oluyor ancak 7 de 6 yapsın adamın alcağı para max 400 500 lira. kuponu bir attım 105 milyar 600 milyon veriyor onun deyimiyle , kupona baktı aa 105 veriyor dedi , ananı sikeyim bir tutsa dedi 5 milyarı senin... abi banka kesiyor bile diyemedim ; o kadar güzel bakıp bakıp güldü ki kupona,7 tane kalmış sapsarı ön dişlerini attığı kahkaha ile saydım. cebinden şeffaf poşetden çıkardığı sigarayı yaktı, şu 2 liraya içine 20 tane sarma sigara satanlardan almış. oğlanın düğünü gelecek yapamıyorum, ben 5 tane düğün yaparım dedi bu paraya. yaktı bir sigara kupona baktı son bir güldü gitti.
  anladım ki biz burada bazı insanlara umut satıyoruz. umut satmak.. dünyanın en kötü mesleği muhtemelen. 2 gündür dükkan da yediğim yemeğin tadını alamıyorum. küçükken annem hazreti ömeri anlattığında sadaka verecek insan kalmamıştı onun devrinde dedi. küçükken çok daha iyi bir dünya hayal ederdim baktım ki küçük hesapların kendi geleceğimin peşinden koşan diğer 6-7 milyarı gibi koca bir hiçe dönüşmüşüm
  umut, iyi bir kahvaltı kötü bir akşam yemeğidir.
  #251515 cmknc | 3 yıl önce
   
 2. 1051
  dükkanda çalışıyorum , cimri bir babam da vardır sağolsun iddaya deli gibi para vermeye başladım. hatta 1 haftalık maaşı veridm iddaaya. pazartesi behçet amca geldi bana 3 liralık kupon yap tutturamıyorum dedi ,aldım yaptım kupon dükkanda dursun almaya geleceğim dedi gelmedi, kupon tuttu. aklıma da farklı şeyler geldi. kendime yapıyorum millete tutuyor bana tutmuyor diye, sonra bir arkadaş geldi 50 lira atıcam maç ver dedi , 3 tane gol verdim 177 lira veriyordu tutmuş kupon. neyse sabah baktım behçet amca 3.gün hala yok. lan dedim kuponun parasıyla kupon mu yapsam, yediremedim kendime de aklıma gelmesi bile kötü , neyse 177 veren çocuk geldi 7 sini bana verdi 170 aldı gitti , 4 liraya sistem 2-3 kupon yaptım 409 lira verdi kupon kalan 3 lira da 41 lira verdi. şimdi mutluluktan çığlık attım babam geldi odaya ne oldu dedi 200 lira tutturdum dedim tamam harçlığını az veririm dedi. amına koyim mutluluğum bile tam yaşanmıyor ya
  #255967 cmknc | 3 yıl önce
   
 3. 50
  her on saniyede bir miss gibi entryler kısmına bakıp bir değişiklik var mı diye kontrol ediyorum. sonra da yaptığımın ne kadar ahmakça olduğuna karar verip kendimden tiksiniyorum. fakat 10 saniye sonra bu döngüye tekrar giriyorum, ta ki bir beğenen çıkana kadar. armutum galiba.
  #17884 fenergeliyor 12 | 6 yıl önce
   
 4. 133
  intiharı çok düşündüm ama cesaret edemedim. sanırım en büyük korkum annemi daha görememek olacaktı. yarın bayram ve ilk kez bir bayramda annem yanımda olmayacak. ilk defa ``oğlum kalk dışarda kalacaksın yer kalmaz camide`` diyerekten uyandırmayacak bir melek beni. bayram namazından dönüş kalabalık bir aile bayramlaşması ve kahvaltı yerine kimsenin olmadığı eve gelip telefon etmek olacak önce babaya sonra anneye. hayatımda ilk defa bir bayram o güzel eli öpemeden geçecek . bayramınız mübarek olsun.
   
 5. 158
  artıkdayanamıyor ve paylaşıyorum. beni şimdiden affedin.

  yıl 2002.. 6.sınıf öğrencisiyim. bi okul çıkışı okul bahçesinde yapılan maç ve bu maçta bi kaza sonucu kafa yarılması... ssk okmeydanı hastanesinde kafama dikiş yiyeceğim. nasıl ağladığımı anlatamam. hastane birbirine girdi. acil bölümünü bilenler için o bölgenin 12 yaşında bi çocuk için seferber olduğunu hayal edin. doktor beni masaya yatırdı ve elindeki iğne ipliği gaddarca bana gösterdi. ben bağırmaya başladım. sonraki diyaloğumuz şöyle;

  -(gülerek) hangi takımlısın?

  - fenerbahçeee.. (ağlayarak)

  - enbüyük cimbom de dikmeyeyim (gülerek)

  -gerçekten mi??

  -evet dikmeyeceğim

  -en büyük cimbom.. (kısık bir sesle)

  - HA HA HA HA HA HA....

  O doktorun kahkaları gözümün önünden hiçbir zaman gitmeyecek. ben de ne malsam sanki dikmeyecek doktor anasını satayım. dirensene çocuk.. allah beni bildiği gibi yapsın. sonra söylediğim anda pişman oldum. affedin beni renktaşlar :(
  #43079 okulacik12 | 6 yıl önce
   
 6. 396
  yine, her zamanki gibi avrupa yakası‘na geçmek için kadıköy kartal metrosuna bindik, ünalan‘da indik ve yorucu yolu başarıyla tamamladık. sonra geldik uzunçayır‘a, bir kalabalık var ki sanki zincirlikuyu‘na geldik, tabii o kalabalığın içinden nasıl bineceğimizi düşünüyoruz, neyse arka kısımlara doğru ilerliyoruz, birden üç tane metrobüs sıralandı ama insanlar yine binemiyor, her neyse bir tane bomboş göründü arkadan, biz hiç kaçırmadan kapılar açılınca hemen bindik,ama kimse binmiyor bizden ve birkaç kişiden başka, o kalabalık hala öyle duruyordu, ardından şoförün yorumu geldi; "öküzün trene baktığı gibi bakıyorsunuz, dolu gelince söylenirsiniz, boş gelince ise mal mal bakıp kalırsınız, binmezsiniz, daha da açmam kapıyı" diyerek gelenlere kapıları kapattı, aşağı yukarı on-on beş kişi vardı metrobüste, bizim için de inanmak ve alışmak zor olmadı değil.
  #90054 nightfall 12 | 5 yıl önce
   
 7. 386
  şu an işyerindeyim ve önümde kariyer.net açık. açık açık iş bakıyorum. neden? çünkü mutsuzum. neden? kadınlarla çalışmaktan nefret ediyorum, hele de amirim ise. hepsi mi sorunlu olur amk? bi tane normal davranan yok.

  saçlarım beyazladı lan! erkek muhabbeti yapamıyorum, futbol muhabbeti yapamıyorum daralıyorum gün be gün. bi tane galatasaraylı arkadaş vardı, onu bile özledim.
  muhabbetler hep aynı; yok biri nişan için elbise bakmış, yok birisi falanca hakkında şunu demiş, avon‘da bi alana bi bedavaymış, markafoni‘de ayakkabılar indirime girmiş, sevgilisi buna gece mesaj atmamış, sevgililer gününde çiçek yollamamış vsvs..

  benim ne işim var lan burda?
  #88232 wonawon12 | 5 yıl önce
   
 8. 986
  itiraf ediyorum, son bir haftadır çok mutluyum sözlük. uzun zamandır ayrı olduğum, çok sevdiğim hatunumun gönlünü aldım, kaldığımız yerden devam ediyoruz. darısı olmayana, daha güzelleri de olup ta aynı tadı bulamayanlara gelsin inşallah.
  #220889 vamosfener85 | 3 yıl önce
   
 9. 1038
  lise 1 de babaanemin oraya taşınmıştım, kendisi yalnız kalmıştı dedemin de yokluğu canını sıkıyordu. babamların yanından bir seneliğe ayrıldım vardım babaannemin yanına, neyse babamın bir arkadaşı vardı mehmet amca, tekel bayisi vardı gider ondan özentilikten midir nedir 1 bira alır içerdik.lan bir gün bir baktım arkadaşların abilerin konuştuğu dünyanın en ünlü iskoç viskileri piyasadan daha ucuz. arada alıp içerdim ve yıllar sonra malesef mehmet amcaya uğradım ve aramızda beni kahreden diyalog geçer;
  ben : mehmet amca meraba hatırladın mı ben xx in oğlu yy
  mehmet amca: hoşgeldin hatırladım vs vs
  ben: amca ucuz iskoç viskin kalmamış
  m.a.: oğlum sen hala kör olmadın mı
  ben: anlamadım ?? abii
  m.a.: (gülerek) ispirtoya zam geldi lann hem artık doldurması zor oldu
  ben şok ben iptal amınakoyim.
  #250302 cmknc | 3 yıl önce
   
 10. 1045
  bundan birkaç yıl önce bir kız vardı. kız hala var da, olay birkaç yıl önce yaşandı. sevgili olundu işte. kız fanatik galatasaraylı çıktı rıza baba. ulan ben n'aptım, nasıl bir işe giriştim, dedim ama iş işten geçmişti. elin kızı acımıyor. fenerbahçe'yi rencide edici tweetler, aptalca facebook paylaşımları falan. iş biraz da inatlaşmaya bindi. bir gün, iki gün, bir hafta, iki hafta... sevgili gibi değil de, ergün gürsoy-mahmut uslu gibiyiz. en nihayatinde klasik rest ve seçenekle dikildim karşısına. ya ben, ya da takımın dedim. boynu büküldü, dili tutuldu, ağlamaklı oldu, mırın kırın etti. tamam ya; bırakıcam dedi. bıraktı da. her sevgililik gibi bizimki de ayrılıkla sonuçlandı. sonraları duydum ki eski takımına dönmüş geri. zorla güzellik olmuyor hiçbir zaman. galatasaray formalı kızla, fenerbahçe formalı erkeği sevgili olarak görüyorum bazen. benden olmuyor o şekilde. yapanlara, başarabilenlere bravo doğrusu.
  #254786 715 | 3 yıl önce
   
 11. 373
  geçen yaz balkonda oturuyorum. komşunun balkonunda bir kız, elinde bira, camiye karşı içiyor. benim bildiğim o evde oturan oğlanın sevgilisi yok. hatta her sevgililer gününde yalnız. bu kız ne ayak acaba dedim içimden. bir iki kare fotoğraf çektim. başlarda çocuk çok ısrar etti aramızda kalsın falan diye. tamam dedim ben de. insanlık ölmedi ama vicdanım o günden beri hiç rahat değil sözlük.

  dün gece çok düşündüm ve çocuğun eşine dostuna haber salmaya karar verdim. gidiyim anlatayım bu durumu bence. artık ağzını burnunu mu kırarlar, akşamdan aside mi bastırırlar bilemem. önce kahvedeki arkadaşlar ile konuşayım bu durumu, sonra gider berbere anlatırım (hem saçlar da uzadı). en son olarak da mahallenin kadınları altın günü yapacaktı bugün. gider orada anlatırım. hadi eyvallah.
  #86247 muratakin 12 | 5 yıl önce
   
 12. 393
  24 şubat 2013 fenerbahçe - kasımpaşaspor maçı son zamanlarda hayatımın en güzel ve mutlu anlarını yaşamama sebep olmuştur. birlikte gittiğimiz arkadaş grubumuzun içinde yabancı arkadaşlarımız da vardı. bizim için en şaşırtıcı olanı; 90 dakika boyunca destek vermeleri, 40 yıllık fenerbahçe taraftarıymış gibi davranmaları ve maça gelmeden önce videolara bakarak kendilerince hazırlanmalarıydı. ne kadar yorgun olmuş olsak da her haliyle zevkli, heyecanlı bir maç ve akşam oldu bizim adımıza.
  #89565 nightfall 12 | 5 yıl önce
   
 13. 3
  avrupa bu kızları konuşuyor adlı youtube videosundaki sürücü koltuğunda hatuna hayran kaldım. iki gündür açıp açıp izliyorum.
  #11431 duk erangir12 | 6 yıl önce
   
 14. 20
  yarın tüm senenin en önemli sınavına gireceğim sözlük.. benim için duanızı eksik etmeyin.
  ekek: istediğim gibi geçti sınav. beklediğim notu ya da tepkiyi alamasam da elimden geleni yapabilmenin mutluluğunu yaşadım en azından. *
  ekek2: ne kadar yalandan gülümsemişim. insan kendini kandırmasın.
   
 15. 32
  dinliyor musun sözlük? yine absürt günlerimden birini yaşadım bugün. bir günüm normal geçmiyorki.. neyse anlatıyorum;

  arkadaşımdan telefon geldi.
  -bir ekstra var, ben gidemiyorum akşam barda provam var, gider misin? 100 lira alacaksın. romantik bişeyler çalıcaksın. zaten 5 dakika bir şey çalıcaksın." dedi.
  *oo süper giderim." dedim.
  -bir saat sonra ama.." dedi
  -"problem yok" dedim de.. nasıl yetişecektim kendim de bilmiyorum. altımda bermuda üstümde renkli tşört. romantizmin doruğunu nasıl yaşarım lan ben böyle deyip, gittim, giyindim, çıktım, döndüm, koştum, yetiştim. bir baktım hoop taksim`deyim.

  mekana geldim. kafe barz tarzı bir yerdi, oldukça beğendim. tam benim standartlarımda bir sanatçıya uygun bir mekan olduğunu düşündüm. gayet olaysız bir şekilde girdim içeri, etrafa etrafı süzdüm. hayır ben öyle bir moda girmişimki, kapının önünde siyah ceketli, güneş gözlüklü adamlar ellerimdekileri alacak, içeri girince mekan sahibi "oooooo hoşgeldiniz beyefendi.. biz de sizi bekliyorduk, tam vaktinde geldiniz, buyrun şöyle oturun." diyecek bekliyorum. girdikten sonra, elimde keman kutusu bir süre dikildim. bu süre zarfında kalkan götüm çoktan inmişti zaten. baktım ki bekle bekle olmayacak, barmene gidip "merhaba, ben burda çalıcam sanırım?" gibi ilginç bir soru sordum. "tabi, daha gelmediler, buyur otur" dedi.

  biraz sohbet muhabbet. sonra sormayı unuttuğum aklıma geldi;
  "ya, afedersin, olay nedir?" dedim.
  "evlilik teklif edecek bilmemne bey" dedi.
  "tam evlilik teklif ederken mi çalıcam?"
  "evet, aynen öyle" dedi.

  ve adam geldi. ama yenge yanında değil. önce, `zıçtık, kızı getiremedi bu adam iş iptal` diye düşündüm. sonra öğrendim kız sonradan gelecekmiş. işler iyice karıştı kafamda. nasıl olacak, anlamış değildim. bunlar odada havadan sudan konuşurken, ben bir anda odaya ani bir girişle "love story" çalarak mı girecektim ve adam o an evlenme mi teklif edecekti? yoksa adam evlenme teklif eder gibi olduğu an çıkıp çalmaya mı başlayacaktım? doğru zamanı kollamam gerekiyordu. iyice stres olmuştum.

  adamla birlikte odaya geçtik. yerlerde mumlar, gayet romantik ortam. mumlara basıp yanmamak için son derece dikkatliyim. bir baktım şöyle adama. adamın sakin olmadığı belliydi, ama ben ondan çok heyecanlıydım.
  - özel sevdiğiniz bir parça var mı? dedim.
  + yok hayır, istediğin gibi çal. dedi.
  .....
  + ouffffff çok heyecanlıyım! dedi.
  - o kadar heyecanlıysan istersen teklifi ben yapayım. diyecektim, demedim.*

  derken, kız içeri girdi. kaldırdım kemanı, başladım tuna dalgaları çalmaya.(aslında samanyolu çalacaktım, ama boku çıktı, akdeniz akşamları gibi ne o öyle)
  daha yeni çalmaya başlamıştımki, adam höt diye çıkardı yüzüğü, akabinde "benimle evlenir misin?" sorusu geldi.
  "lan yuh!" dedim*. kız ayağının tozuyla gelmiş, adam hödük gibi, kıza daha saniyesinde evlenme teklif ediyor. kızın yüzündeyse inanılmaz şaşkın ifadeler, "aaaaaaa inanmıyorum! sen ciddi misin? şaka mı bu?" gibi peşisıra saçmasapan sorular soruyor.. bu sırada kendimi kaptırmış bir şekilde çalarken dalmışım, kıza bakıyorum. * kız, bir şeyler söyledi. ben anlamadım. ufacık odadaydık zaten. adam da duyamamış olacak ki "anlamadım, cevabın nedir?" dedi. o an çok sesli çaldığımı farkettim. çarpmalar, triole`ler, glissando`lar.. bayağı şov yaptığımı farkettim. neyseki kendime geldim hemen ve sesi kıstım. kız herhalde kabul etmiş olacak ki birden bir adam belirdi odada, "paaaaaaaaat" diye şampanya patlattı, konfetiler falan uçuşuyor küçücük odada. ardından dans etmeye başladılar. bunlar dans ederken bir ara kızla göz göze geldim. saçma bir durum oluştu. öyle bir durumda kıza bakılmazmış meğer, ne bileyim.

  daha çalmaya başlayalı iki dakka olmuştu ki, bunlar dans etmekten sıkıldı. kız da en az adam kadar hödükmüş, orda onu anladım. bu kadar özel bir an, iki dakka dans etmekten sıkıldılar. neyse banane arkadaş, yan taraftan "tamam, bitir" gibi el kol işaretleri geldi, ben de bitirdim.

  yukarıya çıktığımda, paramı alacakken klasik tantanalar yaşandı. ama aldım sonunda paramı, böylece benim için en mutlu son oldu. bekarlık sultanlık abi. hiç gerek yok böyle fantezilere.