kayıt


can bartu

 1. 1
  fenerbahçe`de hem basketbol hem de futbol oynamış olan tek sporcudur.
  #532 calimalitiko 12 | 7 yıl önce
   
 2. 2
  aynı gün içinde çıktığı futbol maçında 2 gol atan, basketbol maçında 28 sayı atan efsane futbolcumuz. fiorentina`ya transfer olmuş ancak tekrar yuvasına dönmüştür. fenerbahçe`yi genelde en sert eleştirenlerden biridir çünkü bu kulübü en yükseklerde görmek isteyen kişilerden biridir. hani baba evladına kızar ya, onun ki de öyledir işte. adı, fenerbahçe`nin dereağzı tesislerine verilmiştir. az bile yapılmıştır. keşke daha çok tesisimiz olsa, tüm efsanelerimizin adını orada yaşatabilsek.
  #1067 appiah 12 | 7 yıl önce
   
 3. 3
  (bkz: sinyor bartu)
  #1098 dmitri fedorovic 12 | 7 yıl önce
   
 4. 4
  zamanında fiorentina ya gittiği için sinyor lakabı takılmıştır kendisine. ayrıca uefa avrupa ligi kuralarını her sene kendisi çeker o derece avrupa da sevilen sayılan ve saygı duyulan bir adamdır. ayrıca bir okadarda objektiftir fenerbahçe futbol takımını yerden yere vurur sinirlendiği zaman *)
   
 5. 5
  fb tv`de yayınlanan can bartu ile futbol gündemi programında şu vecizeleri etti: "aziz yıldırım başbakanın da başkanı."
  #6322 dmitri fedorovic 12 | 7 yıl önce
   
 6. 6
  kendisinden önce ve kendisi zamanında italya`ya giden başka futbolcular olmasına karşın kendisine sinyor denmesinin sebebi son derece bakımlı ve şık giyinmesidir.
  #21710 ilkonbir12 | 7 yıl önce
   
 7. 7
  çoğu fenerbahçeli çocuğun isim babası.yaptığım gözlemlere göre bir çok fenerbahçeli oğluna can bartu adını vermektedir.hatta genel de bartu adını vermektedir.adı bartu olan bir çocuk görürseniz annesi ya da babası fenerbahçelidir.fenerbahçeliler en çok hangi futbolcusunun adını çocuğuna veriyor diye bir araştırma yapılırsa kesinlikle onun adı çıkar.genelde dönem dönem futbolcu isimleri popüler olur ama can bartu ismi her dönem popüler.
  #68348 piraye 12 | 7 yıl önce
   
 8. 8
  fenerbahçe marşında ismi geçen futbolculardan biridir
  #68350 gabriel batistuta | 7 yıl önce
   
 9. 9
  efsane.hani laf olsun diye denilenlerin den değil hakikkatten hayatının belgeselinin çekilip 12-17 yaş arası kişilere ders niteliğinde izlettirilmesi gereken zamanlar ötesi bir efsane babalarımızın dedelerimizin fenerbahçeli olma sebebi adının sadece güzelliklerle anılması gereken uzun ve sağlıklı bir ömür dilediğim efsanemiz.
  #68500 perseus12 | 7 yıl önce
   
 10. 10
  hem futbol hem basketbol takımımızın formasını terletmiş efsane. aynı gün içinde hem basketbol hem de futbol takımının formasını terletmesi ile de hatırlanır.
   
 11. 11
  fenerbahçe marşı‘ndaki "cihatlar, lefterelr, canlar, fikretler" dizesindeki can, can bartu‘dur.

  hep aklımda, ebedi dost ezeli rakip galatasaray‘ın efsanesi, taçsız kral metin oktay ile formalarını değiştirirken çekilen fotoğrafıyla canlanıyor.

  yaşayan bir diğer efsane.
  #69386 susucan | 7 yıl önce
   
 12. 12
  4 nisan 2013 fenerbahçe - lazio maçından önce törenle onurlandırılan büyük efsanemiz.
   
 13. 13
  fb tv‘de yayınlanan programında futbolculara ağır eleştiriler getiren fenerbahçe efsanesi. özellikle orta saha oyuncularımızı iyice kalayladı. salih uçan‘a ise sahip çıktı. dediklerine yüzde yüz katılıyorum.
  #128446 piraye 12 | 6 yıl önce
   
 14. 14
  yargıtay kararına kadar başkanlık yapması gereken kişiydi. bu sene taraftarı ayrıştıracak değil birleştirecek isimlere ihtiyacımız var. ve bu isimler ne mehmet ali aydınlar ne de aziz yıldırım. mehmet ali aydınlar başkan olduğu an aktif taraftarlığımı bırakacağım, aziz yıldırım tekrar başkan seçilse memnun olmam, diğer adayları tanımıyorum. en samimi gelen ise barış aksen ve seçileceğini zannetmiyorum. can bartu ise sadece eski bir futbolcu yahut basketbolcu değil. fikirleri olan güçlü bir karakter. eskiden yayınlanan erkekçe diye bir dergi varmış. türk nostalji adlı sitede bir röportajına denk geldim. şunları söylemiş sinyor :

  --alıntı--

  futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığının dışında futbolla ilgilenmediniz. neden? mesela fenerbahçe idare heyetinde görev almayı hiç düşündünüz mü?
  - ben olursam başkan olurum. onun da şartları belli.

  nedir şartlarınız?
  - Çok basit. İki şartım var. birincisi, teknik direktör imza yetkisine sahip olacak ve futbolcu maaşını, primini onun imzalayacağı çekle bankadan alacak. parasını almak için idarecilerin yazıhanelerine gitmeyecek. İkincisi de, "kimse fenerbahçe‘ye borç veremeyecek. para veren hibe edecek."

  bu şartları kabul etmezler mi?
  - edemezler. bu, avrupa‘da uygulanan çağdaş sistem. türkiye‘de henüz o anlayışta hiçbir kulüp yok ki, fenerbahçe olsun.

  ---alıntı---

  röportaj 1986 yılında yapılmış.
  #139755 piraye 12 | 6 yıl önce
   
 15. 15
  Çok sevdiğim,rakip takım taraftarlarınca da sevilen kaliteli adam,efsanemiz.
  #167428 715 | 5 yıl önce