kayıt


nabil dirar

 1. 47
  neden transfer edildiği bence belli olan futbolcu. tam aykut kocaman'ın istediği tarzda bir oyuncu. aykut kocaman önce savunma güvenliğini düşünür. onu da pek beceremez ama konumuz bu değil. nabil dirar her ne kadar ben sağ bekim dese de, önde oynamayı bildiği için kanat olarak transfer edilmiştir. yani aykut kocaman, hücumcu bir bek değil, savunma yapan bir hücumcu istemiştir. yoksa lens ve dirar'ı aynı paraya alacağız deseler, aykut kocaman haricinde herkes lens'i tercih eder.
   
 2. 72
  sağ bek olarak aldığımız oyuncu. yani böyle olduğuna inanmak istiyorum. lens sonrası sağ açık diye bu adamı alacak kadar gerizekalı olmadığına inanmak istiyorum yönetimin. ki zaten kendisi de bekte oynamaya tercih edeceğini söylemişti.

  sağ bek olarak alındı. sonra hesapta yokken isla transferi gerçekleşti. isla daha iyi bir sağ bek. doğal olarak o geçti sağ beke. elde isla, şener, wiel varken, sağ açık yokken ve kasamız boşken sağ açığa çekildi dirar. yok çünkü başka oynatacak yer. 3 sağ bek var dirar'dan başka. hadi wiel gitti. yine isla ve şener var. bu arkadaşa sağ açıktan başka yer yok.

  hücumda çok sırıtıyor gerçekten. bir şeyler yapmaya çalışıyor ama olmuyor. kendisi de inanmıyor bence bir şeyler yapabileceğine. sağ bek diye alındı ama sağ açıkta ofansif katkı vermesini bekliyorlar adamdan. hem de lens gibi bir sağ açık sonrası. o da beceremiyor doğal olarak. sağ açık için çok sıradan bir oyuncu.

  ama sağ bekte katkı verebilir. fiziksel mücadelen kaçmıyor, savunmaya yardım etmeye çalışıyor. sağ açık için yeterince tekniği de var. önünde sağ açıkla oynasa, boşluklar bulabilse bir şeyler yapabilir ama kendisi sağ açıkta boşluk açabilecek, yaratıcılık sergileyebilecek bir oyuncu değil. sağ açık için çok vasat, çok yetersiz. ama sağ bekte iyi bir oyuncu olabilir belki. sağ bekte çok izlemediğim için bir şey diyemiyorum.

  kendisini suçlayamıyorum da açıkçası. sağ bek diye dirar'ı alıyoruz. onun üstüne bir sağ bek daha alıyoruz. sonra bi sürü sağ bekimiz oldu sen açıkta oyna diyip açığa çekiyoruz adamı. hücum katkısı vermesini istiyoruz. zaten açıkta vasat bir görüntüsü var. bir de lens'e alıştığımız için hepten rezalet geliyor futbolu.

  suç bu adamda değil. suç saçma salak bir transfer planlamasıyla sağ beke 4 adam koyan gerzeklerde.
  #314310 richard harrow | 9 ay önce
   
 3. 15
  hiç tanımadığım futbolcu. açıkçası benim tanıyıp tanımamam bir anlam ifade etmiyor. anlatılanlara göre ffp kuralları çerçevesinde alınabilecek bir futbolcu olduğu yönünde. genç ve tecrübesiz bir oyuncuyu alıp, yetiştirip, zamanla katkı vermesini bekleyecek durumda değiliz. bize hemen katkı verecek oyuncu lazım. başarılı olmamız gerekiyor. başarılı oldukça ekonomiyi düzeltip, ffp kurallarından kurtulmamız lazım. umarım güzel bir katkı verir.
   
 4. 31
  lens üzerinden korkunç haksızlık edilen futbolcu. elbette lens çok özeldi. babasının vefatından sonra çıkıp oynayacak kadar iş ahlakına sahip bir isimdi. yeteneğine ve yaptıklarına kelimeler yetmez. ama bizimkilerin lens hususunda zırvalamış olması nabil dirar'ı kötü oyuncu yapmaz. kaldı ki monaco'da da iyi işler yapmış olup, şu ana kadar gördüğümüz üzere fenerbahçe formasının hakkını vermekte.
  #311305 Gigione | 10 ay önce
   
 5. 38
  aykut kocaman'ın hayallerindeki bir sistemin parçası olan futbolcu. düşünsenize sağ tarafta arkalı önlü iki tane sağ bek ortada josef-topal ikilisi ve atılacak maksimum 50 gol. rüya gibi bence.

  edit: kalede volkan'ı unutmuşum.
  #312324 srecko94 | 9 ay önce
   
 6. 43
  bu arkadaş ne yapmaktadır sahada? aatıf'tan tek farkı sağ bek oynayabiliyor olması ve biraz daha çizgiye inebilen bi tarzının olması hatta aatıf gibi bir oyuncudan daha az bi skorerdir kendisi. takıma çok net kanat oyuncusu da lazım.
  #313322 riquelme 12 | 9 ay önce
   
 7. 44
  lens ile aynı maliyettedir ve lens'e tercih edilen bir topçudur. sebebini ise henüz göremedik bilmiyoruz.
  #313343 tatarbey | 9 ay önce
   
 8. 45
  ne alaka alındığını anlayamadığım futbolcu. dirar nerden aklınıza geldi arkadaş ya? fenerbahçe alana kadar adını duymamıştım bile. bizimle oynadıkları maçta oynamış o zaman bile fark etmemişim adamı. ne alaka dirar'ı transfer edildi, kimin aklına geldi çözebilmiş değilim.

  genç mi? hayır. potansiyeli mi var? hayır. çok teknik, hızlı, yetenekli, özellikli bir oyuncu mu? hayır. lens kalitesinde bir oyuncu mu? hayır. formda bir sezon mu geçirdi? hayır. peki parasız olduğumuzu düşünürsek maliyeti düşük, ucuz bir oyuncu mu? hayır. ne demeye alıp getirdiniz bu adamı arkadaş?
  #313346 richard harrow | 9 ay önce
   
 9. 46
  yanlış transfer mi bilemem ama yanlış mevkide oynatıldığına eminim. adam kendi ağzından "ben sağ bek oynuyorum" demişken tutup sağ açık oynatmak ve elindeki topçudan olmak nedir amk? aziz senin var ya..
  #313361 imdatbutonu 12 | 9 ay önce
   
 10. 61
  300 bin eurodan fazla etmeyen anadolu takımı seviyesindeki futbolcu.
  transfermarkt 2 milyon euro diyor biz 4.5 veriyoruz.

  dünyanın en salak kulübü..
  #314183 cagatayyfb | 9 ay önce
   
 11. 85
  geldiği günden beri hiç bir maçta beğenmediğim topçu. bjk maçında olmaması bence takım için bir şans olabilir.
  alper, ekici, giuliano, josef, valbuena şeklinde bir orta saha izlemek istiyorum mümkünse.
  not: sanırım mümkün değil..
  #315643 A Dying Wish | 8 ay önce
   
 12. 101
  yine yeni yeniden berbat oynayan buna rağmen 90 dakika sahada kalacak kalas, aykut allah belanı versin.
   
 13. 2
  Elimizde uyum sağlamış katkı veren lens varken kumar oynamaya gerek yok dediğim kanat oyuncusu. Kesinlikle lens tutulmalı
  #305730 cedricfb41 | 12 ay önce
   
 14. 8
  yarın açıklanacağı söylenen futbolcu umarım takıma katma değer sağlar.
   
 15. 9
  Sağ bek için transfer edildiğini umduğum futbolcu.

  Kanatlarda dikine topla ve topsuz hızlı çıkıp sonuca gidecek tarzda oyuncuya ihtiyacımız olduğu aşikar, aranan kanın lens olduğu da aşikar, umarım böyle bir hata yapmazlar sezon daha başlamadan.