kayıt


galatasaray şaibeleri ve hırsızlıkları

 1. 1
  G.Saray Şaibeleri :

  Mali Usülsüzlükler (Vergi,Borsa Manipülasyonları,Peşkeşler)

  1-Faruk Süren " 390 milyon dolar hortumladık!"

  " AIG bize mali disiplin de getirmişti. AIG olsaydı, biz halka açık bir şirketten, 390 milyon TL hortumlamak durumunda kalmazdık! SPK kuruluna aykırı davrandık! İsminin başında Galatasaray olduğu için, SPK yetkilileri müsamma gösterdiler cezai mekanizmayı yürütmemek için! Ve “birleşin ki kurtulalım” dediler! Biz de kurtulalım, siz de kurtulun... 392 milyon, halka açık bir şirketten çekildi! Ve bunun neticesinde, birleşme bir zaruret oldu, yoksa yasal yaptırımlar var! Sonra da bu, övünç kaynağı oluyor!"

  http://spor.milliyet.com.tr/faruk-suren-390-milyon-dolar-hortumladik/spor/spordetay/24.03.2011/1368622/default.htm

  2-Bağış Adı Altında Vergi Kaçırmak !

  Galatasaray´ın bütcesinde 44 112 631 Tl. taraftar bağışı ibaresi var‚3000 liralık kombine alırsanız bunun 2500 lirasına bağıs makbuzu kesiyorlar 500 lirası vergilendirilerek hizmet bedeli olarak kaydediliyor ..

  Bağışlar:
  2011 yılının ilk dört ayında bağışlar 8.4 milyon TL (2010 tam yıl 62.5 milyon TL) tutarında olmuştur. 2011 yılının son sekiz ayında 37.9 milyon TL daha bağış geliri elde edilip bu hesabın toplam 46.3 milyon TL`na ulaşacağı hesaplanmıştır.

  3-Beşiktaş ve G.Saray`ın Silinen Vergi Borçları.

  Beşiktaş ve G.Saray silinen vergi borçlarını dün borsaya bildirdi. İki kulübün affa uğrayan toplam vergi borcu, 163 milyon TL`yi buluyor.

  VERGi DOKÜMANI

  BEŞİKTAŞ
  Dönem: 2005-2009
  Vergi aslı: 38.5 milyon
  Vergi ziyai: 57,75 milyon
  İndirim: 92,35 milyon
  Ödenecek: 3.9 milyon

  G.SARAY
  Dönem: 2005-2009
  Vergi aslı: 29,30 milyon
  Vergi ziyai: 43,95 milyon
  İndirim: 70,32 milyon
  Ödenecek: 2,93 milyon
  (Rakamlar TL üzerinden)

  Kaynak : http://www.internethaber.com/iki-kulube-163-milyonluk-torba-affi-325265h.htm#ixzz1WtvzIApA

  4-UEFA`dan G.Saray`a Ceza Şoku !!

  20 Nisan— Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), geçen sezon UEFA Kupası final maçında, anlaşmalar dışında yüksek fiyatla bilet satışı yapan Galatasaray Kulübü’ne uygulanacak para cezasını artırdı. UEFA’dan yapılan açıklamada, daha önce 200 bin İsviçre Frangı (118 bin ABD Doları) olarak belirlenen cezanın, tahkim kurulu tarafından 350 bin İsviçre Frangı’na (206 bin ABD Doları) yükseltildiği belirtildi. Galatasaray, UEFA Disiplin Komitesi’nin 21 Mart’da verdiği kararı temyiz etmiş, cezanın iptal edilmesi gerektiğini savunmuştu. UEFA’dan yapılan açıklamada, bir üst heyetin verdiği bu kararla, Galatasaray’a verilen cezanın kesinleştiği vurgulandı.

  http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/78261.asp

  5-Gözden Kaçırılan G.Saray ve SPK Gerçekleri !!

  İncelediğimizde aşağıdaki sıkıntılı noktalar dikkat çekiyor.1 - Finansal yapıda görülen işletmenin sürdürülebilirliği ve sürekliliği konusunda endişeler2- Önceki dönemde Mali Tablolar UMS esaslarına göre düzenlenmesine ve UMS (Uluslararası Muhasebe Standardı)’ nin açık hükmüne rağmen maddi olmayan duran varlıkları için “yeniden değerleme yöntemine göre muhasebeleştirme” yönteminin seçilmesi ve bu hatanın özkaynakların 209 mio TL. daha fazla görünmesine neden olması3- Açıklanan ve GS tarafından hatalı olduğu için düzeltildiği belirtilen Mali Tablolara dayanarak yapılan şirket birleşmesi ve hisse satışı işlemleri içinyatırımcıların hisseye ilişkin bilgilere tam ve doğru olarak sahip olmadan karar verdikleri için zararlarının tazminini isteme riski4- Düzeltilmiş Mali Tablolarda ortaya çıkan negatif özsermayenina) UMS’ye farklı bir düzenleme olması ve aktif piyasası olmadığı halde futbolcuları değerlemeye tabi tutarak,

  b) ek başına sağlıklı sonuç vermesi sorunlu görülebilecek indirgenmiş nakit akım tabloları yöntemini kullanarak,c) Basında ekonomik sorunlar yaşadığına dair haberler yer alan Galatasaray Spor Klübü desteği ve taahhüdünün işletmenin devamlılığını sağlayacak bir teminat olarak gösterilerekpozitif olarak ifade edilmesi...

  ...............................

  SONUÇ:Galatasaray Sportif A.Ş. önceki dönemlerinde hatalı mali kayıtları olduğunu son yayınladığı düzeltilmiş mali tablolar ve bağımsız denetim raporuyla KAP’a bildirmiştir.

  6-G.Saray`dan Yatırımcılara Yüzyılın Kazığı !!

  Galatasaray’ın düştüğü durumu, vergi borçlarını dahi ödeyemediğini, Avrupa Kupalarına katılım lisansını almakta zorlanacağını burada daha önce yazmıştım. Dün Gs Sportif A.Ş.’den herkesi şaşkınlığa uğratan bir açıklama geldi: Şirketin içinde bulunduğu durumdan çıkması ve kaybedilen sermayenin geri koyulabilmesi için “%9.900 oranında Bedelli Sermaye Artırımı” yapılmasına ve şirket sermayesinin 2.788.084 TL’den 278.808.438 TL’ye yükseltilmesine karar verilmiş. Oluşan şaşkınlığın nedeni şu ana dek bu kadar yüksek oranda bir bedelli sermaye artırımının hiç görülmemiş olması. Eğer SPK tarafından gerekli izinler verilirse, artırılan 276.020.354 TL’nin 124.209.159 TL’lik kısmını şirket hisselerini elinde tutan yatırımcıların ödemesi gerekecek.

  7-Bu Rezalete SPK Ne Diyecek ?

  HİSSEDAR TOPLANTISI: ""para her şey demek değildir" dediğinde başımızın belada olduğunu anlamıştım"

  http://www.tirajik.com/bu-rezalete-spk-ne-diyecek/

  8-UEFA`dan Galatasaray`a Uyarı !!


  UEFA Mali Denetim Kurulu Bürosu yetkilileri, Galatasaray`a yaptığı transferler nedeniyle uyarıda bulundu.
  Galatasaray`ın gelirleri ile giderleri arasındaki uçuruma dikkat çeken yetkililerin, "200 milyon euro ekside olan bir kulüp, 100 milyon euro`ya yakın transfer harcaması yapıyor.

  Galatasaray aynı mali tabloyla 2013-14 sezonuna girerse, Avrupa kupalarına katılamayacağını bilsin" diye uyarı mektubu yolladığı belirtildi. Sarı-kırmızılılar, kısa süre içinde borçlarını silmek zorunda.

  http://kralspor.ensonhaber.com/uefadan-galatasaraya-uyari-2011-09-12.html

  9-Sayıştay Raporunda Aysal`ın Şirketi..

  Sayıştay raporuna göre‚ yatırım tutarının şişirilmesi ve elektrik fiyatının yüksek tutulması nedeniyle Aysal´ın şirketi‚kamuyu altı yılda 872 milyon dolar zarara uğrattı.

  http://www.sayistay.gov.tr/rapor/diger/2004/Enerji/EnerjiRaporu_Ozet.pdf

  10-Fatih Altaylı`nın Kaleminden Ünal Aysal Gerçekleri !

  Ünal Aysal`n Ünimar şirketinin Türkiye`ye şimdiye kadar 465 milyon dolar zarar verdiğini gösteren Sayıştay raporu gazete sayfalarında yer bulamazken, Aysal`ın sportif yönü ortaya atılıyordu.

  http://sporingen.blogspot.com/2011/05/fatih-altayl-kaleminden-unal-aysal.html?spref=fb

  11-G.Saray`da Müthiş İddia !!!

  Finansal kriz gerekçesiyle...

  Ünal Aysal ise göreve geldikten sonra finansal krizi çözmek adına bunların yüzde 27’sini elden çıkardı. Mandiiragan fonunun elinde de yüzde 25’ten daha fazla oranda hisse bulunduğu öğrenildi.

  Lüksemburg merkezli bu firmanın arkasında kim olduğu da dolayısıyla merak konusu haline geldi. Kulislerde dolaşan iddiaya göre, hisseleri satarken, “Başkanlıktan ayrılırken hisseleri yerine koyacağım” diyen Aysal’ın, fonla arasında bağlantı bulunuyor.

  Kaynak : http://www.gazeteport.com.tr/haber/77278/galatasarayda_muthis_iddia#ixzz1lK8Xg5SI

  12-Cim Bom`dan Büyük Çalım !!

  Dünya üzerinde sermayesini neredeyse yüzde 10 bin artıran bir borsa şirketi var mıdır?
  Yeni duydum. Galatasaray Sportif A.Ş böyle bir sermaye artırımı yapıyor.
  2 milyon 788 bin TL olan ödenmiş sermayesini yüzde 9 bin 900 artırarak 278 milyon 808 bin TL’ye çıkarıyor.

  Sermaye Piyasası Kurulu’nun bu işe nasıl baktığını bilmiyorum. Ama bu şirketin küçük yatırımcılarının başına gelen galiba pişmiş tavuğun gelmedi.

  En nihayetinde bana borsada küçük yatırımcılar kullanılarak bir şirket nasıl kullanılır diye sorarsanız, Galatasaray iyi bir örnektir derim…

  http://www.thelira.com/yazar/2/yavuz_semerci/1823

  13-Peşkeştepe de Kirayı Ödemediler,GSGM Mahkemeye Verdi.

  HABER: Fatih ŞAMLIOĞLU
  fatihs@sporx.com
  SPORX ÖZEL - Türk Telekom Arena`nın kira bedelini ödemediği iddiası ile hakkında icra takibi başlatıldığı ifade edilen Galatasaray Spor Kulübü`nden çeşitli basın yayın organlarında yer alan haberlere cevap geldi.

  Konu hakkında Sporx.com`un sorularını yanıtlayan Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Refik Arkan, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile aralarında görüşmelerin sürdüğünü ancak iddia edilen 1.5 milyon TL kira bedeli değil amatör branşlara ayrılması gereken rakam olduğunu belirtti.

  http://www.sporx.com/futbol/superlig/galatasaray/galatasaray-sessizligini-bozduSXHBQ269200SXQ

  14-Konumuz Galatasaray - İbrahim Haselçin...

  Zarara uğrayan halka açık şirket ve onun küçük ortakları, 91 milyon TL haksız kazanç sağlayan ise halka kapalı Futbol AŞ ve onun hisselerinin neredeyse tamamına sahip kulüp. Ortada çok net bir şekilde halka açık şirket aleyhine örtülü kazanç aktarımı söz konusu.

  http://www.haberturk.com/yazarlar/ibrahim-haselcin/718213-konumuz-galatasaray

  15-SPK ve TMSF kime hizmet ediyor?

  Aslında Haselçin tek bir şey söylüyor: Borsada oyuncular küçük yatırımcıyı soyuyordu ve buna önlem alınmaya çalışılıyor. Ama` patronların küçük yatırımcıyı soymasına hiçbir önlem alınmadığı gibi, bu yönde ne bir irade ne de bir anlayış var` diyor.

  Küçük yatırımcının AİG`i yok ki onların hakkını savunsun. SPK ise küçük yatırımcının hakkı yerine tam da İbrahim Haselçin`in dediği gibi patronaj tarafının çıkarı noktasında oluyor.
  Bir de bu ülkede diyorlar ki:
  Sermaye tabana yayılmıyor; sistem sadece faize endekslenmiş. Kim bu milleti faizci yapıyor?

  http://www.patronlardunyasi.com/yazar/SPK-ve-TMSF-kime-hizmet-ediyor/4986

  16-Sermaye artışını durdurmak lazım!

  Bir şirket sermayesini 100 kat artırıyorsa bir anormallik vardır.
  Gerekçesi ne olursa olsun, hatta birikmiş zarar gibi bir gerekçe bile olsa, böyle bir artırım istemi bütün alarm zillerinin çalması (elektrikler kesik değilse!) sonucunu doğurmalıydı. Böyle bir artırıma izin verebilmek için artırım sonrasının en ince detayına göre planlanması, takvime bağlanması ve uygulamanın denetlenmesi yönünde bir proje istenmeli; sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılması ve bütün bunların da kamuya açıklanması gerekir.
  Eğer bir şirket birikmiş zararını karşılamak amacıyla sermayesinin 100 katı sermaye artırıyorsa bu durumun nasıl olarak ve neden ortaya çıktığı, sorumlularının kimler olduğu gibi bir dizi soru da cevabını bekler. Bu nedenle böylesi bir sermaye artırımına izin verilmemeliydi diye düşünüyorum.
  Eğer bu artırıma izin vermemek Galatasaray Kulübü`nün halka açık şirketinin iflasına neden oluyorsa bile, iflas etmesine izin ve yol verilmeli idi.

  Benden bu kadar...

  http://www.haberturk.com/yazarlar/yavuz-semerci/718266-sermaye-artisini-durdurmak-lazim

  17-G.Saray ve Halka Açık Şirket Meselesi !!!

  zleyen yazıda bazı düşüncelerimi aktarmaya devam edeceğim.

  http://iktisadidayanisma.com/Galatasaray-ve-Halka-Acik-Sirketi-Meselesi-/Haber/1bdd3926-62b5-458e-bd2e-14cb75ba9a37.aspx

  18-Galatasatay`a Şok Suçlama !!!!

  AA

  http://www.hissekolik.com/2012/03/06/g-saraya-sok-suclama/

  19-G.Saray`dan Yatırımcılarına Yüzyılın Kazığı !!!

  Bu konunun takipçisi olacağım ve gelişmeleri buradan paylaşmaya devam edeceğim.

  http://romantikfanatik.blogspot.com/2012/02/galatasaraydan-yatrmclara-yuzyln-kazg.html

  20-SPK`dan Galatasaray`a Büyük Kıyak !!!

  6222 sayılı yasadaki, Dünyada eşi benzeri olmayan hapis cezalarının indirilmesi sırasında"KİŞİYE ÖZEL YASA" diye ortalığı ayağa kaldıranların, işin içine Galatasaray girince tek kelime etmeden susacağını hepimiz biliyoruz. Malesef ülkemizdeki Etik ve Ahlak anlayışı bunu gerektiriyor. Stadını Devletten tek kuruş almadan kendi imkanlarıyla yapan, borçlanma ihtiyacı olduğunda faizini de ödeyerek tahvil ihraç eden bir camia yerden yere vurulurken, cebinden bir kuruş para çıkmadan kendisine verilen stadın çevre düzenlemesi için dahi sürekli ağlayıp zırlayan, borçlarını küçük yatırımcının cebindekilere göz dikerek ödemeyi planlayan diğer camia övülür.

  http://romantikfanatik.blogspot.com/

  21-G.Saray Hisselerindeki Yükselişin Sırrı Ne ?

  Bütün bu işlemlere rağmen Fenerbahçe`nin piyasa değeri halen Galatasaray`ın 2 katından fazla. Gs-Bjk-Ts toplam piyasa değeri halen 1 Fenerbahçe etmiyor.

  http://romantikfanatik.blogspot.com/2012/03/galatasaray-hisselerindeki-yukselisin.html


  22-Cim Bom`un Milyon Dolarlık Sırrı (FAK FUK FON`dan Para Aktarımı) !!!!


  Olayın 1 numaralı kahramanı Mehmet Cansun şöyle anlatıyor: “Çok sıkıntılı bir dönemdi. Büyük başarı elde etmiştik ama ekonomik sıkıntı had safhadaydı. Hükümetimizden yardım talep ettik. O sıralar sayın Bülent Ecevit başbakandı. Ve ülkeyi koalisyon ile idare ediyordu. Talebimize hem sayın Ecevit, hem de yardımcıları Mesut Yılmaz ile Devlet Bahçeli onay verdi. Ama bu onaya karşın para bir türlü hesaba yatmıyordu. Araştırdık IMF temsilcisi Cotarelli tüm fonların kontrolünü eline almış o nedenle para çıkmıyormuş. Ben de bunun üzerine Ankara"ya gittim. Saat 23.30 ya da 24.00 civarıydı. Ne iznim vardı ne de randevum. Kapıyı çaldım, Cotarelli açtı. Hemen kapıda kendimi tanıttım. "Sizi tanıyorum" diyip beni içeri aldı. Çantamdaki dosyayı verip durumu anlattım. Bir de üzeri pırlanta parçalarıyla süslü G.Saray rozeti hediye ettim. 200-250 dolar cıvarında bir rozetti. Sayın Cotarelli yazıyı imzaladı. Ertesi gün de para hesabımıza yattı. Tanıtma Fonu"nda para kalmadığı için ödemeyi Fak Fuk Fon"dan yaptılar.”

  Kaynak: Vatan
  http://www.haber90.com/ sitesinden 23.02.2012 tarihinde yazdırılmıştır.

  23-G.Saray`a Vergi Kıyağı

  Dikkat edin haberin sonuna.Fenerbahçe,Beşiktaş ve Ankaraspor`un Vergi borcu bulunmuyor.Bu kulüpler borçlarını ödemiş durumda...

  24-Teşviğin Makbuzu (!)

  Bülent Tulun`un Mektubu

  Kamuoyu Tulun`un mektubundan 5 Ağustos 2011 tarihinde haberdar oldu. Mektupta aynen şöyle deniyordu [1]:

  15 Haziran 2007
  Sayın Polat; Uzunca bir süredir Sasa Iliç’in transferi sırasında, yani Temmuz 2005’te yapılan bir işlem dolayısıyla şahsımı suçlayıcı söylemlerinizi izlemekteyim. Mevkur tarihte oyuncunun resmi menajeri yoktu. Kendisine transfer pazarlığını yapan ile yardımcı olan bir kişiye “Adı bende” 75.000 Euro ödedik. Bununla ilgili yönetim kurulu kararı mevcuttur. İşlem Galatasaray menfaatleri için yapılmıştır. Umarım Mayıs 2006’da iki parti halinde şoförünüzün makbuz imzalayarak aldığı 1.500.000 ABD Doları da Galatasaray menfaatleri için kullanılmış olsun. Söz konusu makbuz kopyaları bende mevcuttur. Hoşça kalın... Bülent Tulun"

  tekrar etmek istiyorum, savcı teşvik priminin delili olarak bir ödeme belgesi arıyor, kasadaki açığı bile, bu açığın varolmasını bile delilden saymıyor. O halde Fenerbahçeliler neden içeride?

  Kurgu diyoruz ya hani, işte kurgu böyle mantık hatalarıyla dolu, adaletsiz bir sahne kurduğu için çöküyor.

  [1] http://www.muhalifgazete.com/17733-Kayip-parayi-acikladi.htm
  [2] http://www.hurriyet.com.tr/spor/4789722.asp?gid=53
  [3] http://www.galatasaray.org/kulup/haber/10768.php
  [4] http://www.radikal.com.tr/R=1059255
  [5] http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/18445053.asp
  [6] http://spor.milliyet.com.tr/..=haberici
  [7] http://www.galatasaray.org/kulup/haber/12673.php

  http://papazincayiri.blogspot.com/2012/03/tesvigin-makbuzu.html?spref=tw

  25-Kayıp (!) 1 Milyon Dolar`ın Belgesi Yalanı !!!!

  * Ne yazık ki Mahkeme bu konuyu derinlemesine muhakeme etmeden Adnan Polat`ı 5 dakika Evet Evet 5 dakika da beraat etti.1 milyon dolar hala Kayıp (!) !!!

  26-G.Saray Hesaplarında Büyük Hata (!) !!!


  Borç ve teminatlarda bir yıl içerisinde ciddi bir azalış gözlemlenirken, futbolu bırakmış Hakan Şükür`ün bonservisi üzerindeki ipotek şaşırtıcı bir şekilde geçerliliğini sürdürüyor.

  http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/20115079.asp

  27-19 milyon TL`lik ipotek krizi

  Eski başkan Adnan Polat Yönetimi zamanında bir petrol şirketi ile anlaşmış ve araziye yapılacak tesiste benzin istasyonu ve bir alışveriş merkezi yapılması için mutabakata varılmıştı. Bu yüzden Adnan Polat döneminde petrol şirketinden bu anlaşmaya karşılık 11 milyon dolar bugünkü kurla ise 19 milyon lira alınmıştı. Ancak arazi üzerinde yapılan anlaşma hayata geçirilemedi. Anlaşma karşılığı alınan para ise o dönem kulüp giderlerine ve transfere harcandı.

  28-Galatasaray Sportif A.Ş ve ``Metastaz`` !!!

  Özetle;
  Financial Fair Play bir kenara; Şampiyon olamaz ve/veya şampiyonlar ligine gidemezsek,
  Ya da SPK müsamaha göstermez de; Başkan Ünal Aysal, yatırımcılardan çalıp, yurtdışı fonlara satış gerçekleştiremez ise,
  İFLAS EDİYORUZ!
  Dolayısıyla, gün etik ve dürüst olma günü değil; gün lisenin bize mirası Galatasaray’ı kurtarma günüdür!
  Yürüyedurun Hür Galatasaraylılar!
  http://liselimedya.tumblr.com/post/19286362858/galatasaray-sportif-a-s-ve-metastaz

  29-Para Sihirbazı Soros Galatasaray`a Ortak Oldu !!!

  http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=4220757

  30-Seyrantepe`ye Teftiş Şoku !!!

  Kaynak : http://www.spor3.com/seyrantepeye-teftis-soku-574232h.htm#ixzz1pg86IhuN

  31-G.Saray Hisseleri Çakıldı !!!

  32-G.Saray İcra Şoku İle Sarsıldı !!!

  Şardan`ın, Galatasaray aleyhine açtığı icra davasını, yine sarı kırmızılı kulübün üyesi Avukat Ethem Postacıoğlu vasıtasıyla açması da dikkati çekti.
  http://spor.internethaber.com/spor/super-lig/galatasaray-icra-soku-ile-sarsildi-125307.html

  33-Unimar - Ünal Aysal ve Ahlak Bekçileri !!!

  34-G.Saray`a 70 Milyon Dolar Kredi !!!

  Haberturk 23.02.2010 12:12
  http://spor.haberler.com/galatasaray-a-70-milyon-dolar-kredi-haberi/

  35-Mahmut Özgener `` 70 Milyon Dolar Kredi Nasıl Alındı ? Küme Düşmeye Kadar Giderdi ``

  https://twitpic.com/show/large/9qz5vm

  36-Devlet`ten Tokatladığını Galatasaray`a Harcıyor !!!!

  Sabah
  http://www.habervitrini.com/haber/devletten-tokatladigini-galatasaraya-harciyor-121309/

  37-2004 İçin Dev Hazırlık !!!!

  38-Borcu 120 Milyon Dolara Düşüreceğiz !!!

  39-Peşkeşlerin İtirafı !!!!

  http://haber.gazetevatan.com/Haber/353747/1/Gundem

  40-G.Saray Mucizesi !!!!

  Galatasaray taraftarı icin üzülüyorum. Kulüpleri ile ilgili hiç bir şey bilmiyorlar, yönetimin oyuncağı gazeteciler onları sürekli kandırıyor.http://www.tirajik.com/galatasaray-mucizesi/

  41-Bir Yıllık Kandırmaca !!!!

  http://www.tirajik.com/uefa-ve-cifte-standart/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss&utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

  48-Galatasaray Sportif A.Ş.Yabancılara mı Satılıyor ?


  http://liselimedya.tumblr.com/post/19391694621/galatasaray-sportif-a-s-yabancilara-mi-satiliyor

  49-İşte Galatasaray`ın Borcu !!!!

  Divan rakamlarına göre Sermaye arttırımı ile 112 milyon dolar (Sportif A.Ş.`ye bedelli 112 milyon dolar girmiş) kazanmalarına rağmen borçları sadece 45 milyon dolar azalmış.Yani 67 milyon dolar zarar.
  -Alınan kredilere karşılık verdikleri teminatı 850 milyon dolardan 600 milyon liraya indirmişler.
  -Mart itibariyla borç - alacak farkı 45 milyon lira azalarak 270 milyon dolara inmiş.

  50-Arena`ya toplam yatırım (YANİ PEŞKEŞ) 600 değil 773 milyon TL

  Boşuna devletin takımı ``Dinamosaray`` demiyor taraftarlar değil mi ?

  Son Söz ; Şimdi anladınız mı G.Saray`ın neden batmayacağını,neden hiç bir zarar görmeyeceğini ?

  http://golsmacservis.blogspot.com/2012/07/gsaray-saibeleri-mali-usulsuzlukler.html
  #27228 tugrulpasa 12 | 7 yıl önce
   
 2. 2
  galatasarayın utanç dolu geçmişi...

  utanç dolu bir geçmişle yüzleşme!!!

  " Onceleri Fenerbahce, sonra Trabzonspor`un altin yillari, ardindan Besiktas...Galatasaray sampiyon olamiyordu.... Bir futbolcu transfer etmislerdi Adanademirspor`dan, 3 yil ust uste sampiyonluklarinin ardindan; Fatih.. Fatih Terim`in gelmesiyle tesaduf mudur, sans midir, ugursuzluk mudur?...bilinmez.. Oynadigi yillar boyunca sampiyonluk yuzu goremedi Galatasaray...

  Iyi bir defans oyuncusuydu Fatih, ama sevilmezdi.. Bir kabadayi edasiyla oynardi futbolunu... Yanlis hatirlamiyorsam bir Mersinidmanyurdu macinda, Mersin atagina ofsaytkaldirmayan yanhakemin uzerineyurumesini, tartaklamasini, hirsini alamayip bir de hakemin yuzune kocaman bir tukuruk gondermesini unutamiyorum...Simdiki talebeleri Bulent-Vedat karisimi bir seydi yani... (Kiziyoruz ya bizi, tukuren, isiran, dirsek atan futbolcularini korumasi, kendisi futbolcuyken aynilarini yapardi, ona gore normal olmali...!)

  Son senesinde hakeme fiili saldiridan oyle bir ceza almasi gerekiyordu ki, o cezayi alsaydi, kurallara gore teknik direktor olma hakki yok oluyordu, allem ettiler, kallem ettiler cezasini indirdiler, jubilesini yapti, kurslari bitirdi, calistirici oldu.... 80 yillarin ortalari... Turkiye hizli bir degisime ugruyordu... Hizli ve apar topar bir sekilde liberal ekonomiye gecis, beraberinde degisen deger yargilari ve ahlaki degerleri de getiriyordu... Ve hala Galatasaray sampiyon olamiyordu....

  Ama hizla degisiyordu yonetici profilleri, yonetim anlayisi yavas yavas ele geciriyordu sari kirmizili camiayi...Ne kanun taniyordu ne nizam bu anlayis... Ne hak gozetiyordu, ne hukuk... Ariyordu, buluyordu kurallardaki bosluklari... Felsefeleri yavas yavas belirginlesiyordu:"Ben Yaptim Oldu ! Basari icin her yol mubah !..Yapanin yanina kar kalir!" VE TURK SPORUNDA ILKLER PES PESE SIRALANIYOR, PARAM PARCA OLUYOR SPOR AHLAKI, SARI KIRMIZILI CIZMELER ALTINDA...."

  devamı ve daha fazlası aşaığda linkte, buyrun.yazı epey uzun,sabrınız için şimdiden teşekkürler...

  http://www.serencebey.com/tr/tab.aspx?tabid=173
  #35085 tugrulpasa 12 | 7 yıl önce
   
 3. 3
  twitter‘dan fb‘li bir arkadaşımız olayı çok güzel özetlemiş:

  denİzbank/galatasaray/dexİa/sberbank ve son olarak manchester aşk Üçgeni nasıl oluşmuş bir göz atalım

  2005 yılında Özhan canaydın gs için dexİa’ya kredi başvurusunda bulunuyor, ancak Ünal aysal’ın belçikadaki lobisinin etkisiyle kredi başvurusu reddediliyor.

  dexiadan sonuç alamayan Özhan canaydın kişisel ilişkilerinin iyi olduğu zorlu holdİng ile temasa geçiyor. ve kredi başvurusu yapıyor.

  12/04/2005 tarihinde Özhan canaydın zorlu holding yönetimindeki denİzbank’tan 35 milyon dolar kredi aldı .

  daha sonra zorlu holding galatasaray ile sponsorluk anlaşması yapıyor ve ilk önce basketbol takımına zorlu holding sponsor oluyor

  zorlu holding ile olan sponsorluk kapsamında vestel gs notebook üretimine geçiyor. ve hakan balta bedelsiz gs ye transfer oluyor

  bu ilişkilerin sağlam olması nedenlerinin biride hala aktif olarak denizbank genel müdürlüğü yapan hakan ateş sıkı bir galatasaray taraftarı

  bütün bu olaylardan sonra dexia’ya rekor bir ücretle denizbank’ı satın alıyor. ( daha Önce Özhan canaydın ın kredi başvurusunu reddetmİŞtİ)

  Ünal aysal’ın büyük lobisinin olduğu belÇİka dexia ne tesadüftür ki gs nin kredi aldığı denİzbank ‘ı satın alıyordu.

  dexia avrupa piyasalarında enerji sektöründe hizmet veren şirketlere destek olması ile bilinen bir bankadir. ( tesadÜfe bakin Ünal aysal enerjİ İŞİnde)

  Ünal aysal hakan ateş aracılığı ile 1 taşta 2 kuş vuruyordu. enerjİ ve galatasaray

  ve ne tesadüftür ki denizbankı satın almak için gelen belÇİkali heyet les ottomans otelde hakan ateş eşliğindeydiler. (les ottomans= Ünal aysal)

  Özhan canaydın’ın diğer bir kredi aldığı banka ise diŞbank’dı ve daha sonra fortİs satın aldı dışbank’ı

  ve ne tasadÜftÜr ki Şu an dexia ceosu olan karel de boeck diŞbanki alan fortİs in ceosuydu.

  dexia yönetimindeki denİzbank her yıl gs sportif aŞ ye yardımlar yapıyor ve gs bonus kart projesini hizmete sunuyordu.

  hatta tt arena açıldıktan sonra vip localarin büyük kısmı denizbank tarafından pazarlanıyor ve kredİ sağlanıyor

  daha Önce dexia’da yöneticilik yapmış jean luc dehaene şu anda uefa finansal kontrol bİrlİĞİ başkanıdır.

  ayrıca jean luc dehaene eski belçika başbakanı ve dexia bankın ceo‘suydu

  İçlerinde fenerbahçe’ninde bulunduğu 23 kulüp hakkında uefa gelirlerini dondurma kararına imza atan da jean luc dehaene’nin kendisidir

  dexia mali açından zorlanınca , 28/10/2012 tarihinde dexia denizbank’ı rus sberbank’a satmıştır.

  sberbank enerji sektöründe hizmet veren şirketlere kredi olanakları sağlayan rus devlet bankasıdır (tesadufe bakin Ünal aysal enerjİ sektÖrÜnde)

  ayrıca denizbank satışı için aracı olan deutschebank için eskİ galatasaray yöneticisi mete başol devrede olduğu da dedikodular arasındadır. mete başol geçmişte deutschebank ‘ta ceo luk yaptı.

  sberbank bu satış gerçekleştirdikten sonra denizbank’ın ilk rus müşterisi rosatom olmuştur.

  rosatom devlet bazlı çalışan nükleer enerji ve uranyum üzerinde çalışmaları bulunan rus şirketidir

  rosatom Çalışmaları için 500 milyon dolarlık bir krediyi deutsche bank aracılığı 12 bankadan alıyor. (en önemlisi rosbank)

  rosbank’ın bir yöneticisi dikkat çekici olga smordskaya , lokomotif moskova takımının başkanı

  ve başka bir tesadÜf daha lokomotİf moskova sercan yıldırım ve burak yılmaz’dan son dakikada vazgeçti. 2si de gs de oynuyor

  lokomotif moskova’nın sponsoru rzd ( rus devlet demir yolları ) sberbank rzd ye 1,2 milyar dolarlık bir kredi sağlamıştır.

  bu tesadüfde kayıtlara geçsin belçika‘da 3 nükleer santral kapatılıyor. türkiye‘de 3 nükleer santral açılacak.

  bu kadar tesadÜf varken bİr de denİzbank’in manchester united a (gs maçından bir gün önce) sponsor olması ve man uni ‘nin yedeklerle gelmesi de tesadÜftÜr

  zaten söz konusu galatasaray olunca herŞey tesadÜf anlayan anlar, galatasaray!
  #57272 tugrulpasa 12 | 7 yıl önce
   
 4. 4
  (#id: 162188)
  #162197 leo | 5 yıl önce
   
 5. 5
  1986,1993,2006 yıllarındaki futbol müsabakaları incelenmelidir.Şaibenin babası olan yıllardır bu yıllar.
  #162292 715 | 5 yıl önce
   
 6. 6
  buz gibi hakikattir,dün olduğu gibi bugün de bazılarının suratına çarpılmıştır...

  devlet (ve dahi mevcut hükümet te işin içinde) ve ciamaatin bariz şikeleriyle son 10 küsur yıldır çok cüzi vergiler ödeyip (aslında hiç ödemeyecekler de vergi tabelasının bahşisini vermekteler sadece) diğer en büyük rakibi olan fb‘nin bühranlı son 1 yılında sadece 94 trilyon türkish lira vergi ödeyerek halkın takımı olduğu bir ülke de diğer 16 takımın ahını ve hakkını gaspederek , arkasına devleti ve ciamaati alarak şikenin en alasını yapıp bol sıfırlı şino ve drogbaları alarak haksız rekabetin en eyyamını yapan en arsız bir hırsız olan da gs‘dır.utanmadan bir de hukuk şikesiyle elleri ve kolları bağlanmış fb‘ye şikeci (!) demekten de utanmayan bir algı hırsızıdır bunlar...


  o fb ki; haksızca kumpas kurularak avrupa‘dan men edilip tetikçi a2 takımları olan dinamo ts‘na 70 milyon uefa‘dan , 85 milyon örtülü akp devlet bütçesinden verilmesine rağmen sadece 2 sene sonra bile paraları ve itibarı gaspedilmiş fb‘nin karşısında bugün, haramzadeler olan bu iki devlet tetikçisi ve şımarık takımların iflas etmesi de ilahi bir takdirin sonucudur.

  bugünden sonra fb‘nin 5 ve daha fazla imparatorluğuna, 10 kat artan mali performansına , şampiyonluklara abone olupta şahit olacak olan da bunlardır.
  #162378 tugrulpasa 12 | 5 yıl önce