kayıt
25.11.2018
Trabzonspor - Fenerbahçe
Spor Toto Süper Lig
1 Galatasaray   1 1 0 0 3
2 Yeni Malatya   1 1 0 0 3
3 Kayserispor   1 1 0 0 3
4 Başakşehir   1 1 0 0 3
5 Konyaspor   1 1 0 0 3
6 Kasımpaşa   1 1 0 0 3
7 Beşiktaş   1 1 0 0 3
8 Fenerbahçe   1 1 0 0 3
9 Sivasspor   1 1 0 0 3
10 BB Erzurum   1 0 0 1 0
11 Rizespor   1 0 0 1 0
12 Akhisarspor   1 0 0 1 0
13 Bursaspor   1 0 0 1 0
14 Alanyaspor   1 0 0 1 0
15 Göztepe   1 0 0 1 0
16 Ankaragücü   1 0 0 1 0
17 Antalyaspor   1 0 0 1 0
18 Trabzonspor   1 0 0 1 0


gianni infantino

 1. 1
  UEFA Genel Sekreteridir. ekranda ne zaman görsem aklıma sadri şener gelmektedir. nikah dışı birliktelikleri olduğunu düşünmekteyim.
   
 2. 2
  dün yine beni geren bi açıklamada bulunan keltoştur.
  #28654 okulacik12 | 6 yıl önce
   
 3. 3
  açıklamasından dolayı gerilmeye gerek yok. temkinli konuşmuş sadece. paniğe vs.ye gerek yok.
   
 4. 4
  dün yaptığı açıklamayla kafa karıştırmış, çok şerefli türk basınının da ekmeğine yağ sürmüş uefa genel sekreteri.
  #28682 krlx 12 | 6 yıl önce
   
 5. 5
  eğer fenerbahçe bu elemeleri teker teker geçip yine şampiyonlar ligine alınmazsa kendisinin hayatı için endişe duymaya başlayacağım gür saçlı değişik.
   
 6. 6
  TFF-UEFA-Infantino-galatasaray ilişkisi mi vardı?!

  http://uefaawareness.com/post/17915752599/tff-uefa-infantino-and-galatasaray-dangerous


  Bu da Türkçe`ye çevirisi...

  TFF, UEFA, Infantino ve Galatasaray: Tehlikeli İlişkiler?

  UEFA’nın statüsüne ve yerel konulara karışmaya yetkisinin bulunmadığı yönündeki açıklamalarına rağmen; medya, Galatasaray asbaşkanının, klübün uzun vadede Türk takımlarına verilebilecek bir cezayı engellemek için UEFA Genel Sekreteri ile görüşeceğini ve soruşturma süreci hakkında şikâyetini ileteceğini iddia ediyor.

  Milliyet gazetesi Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, Türkiye’de devam eden maç sonucunu etkileme soruşturmasında gözlerden kaçan birçok konuya dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Genel hatlarıyla yazıda, Galatasaray başkanı Ünal Aysal ve asbaşkanı Adnan Öztürk’ün, anlaşılmaz nedenlerle, aylar süren bilgi kirliliği ve –muhtemelen- gereksiz gözaltıların ardından henüz görülmeye başlayan dava ile ilgili “hızlı bir şekilde cezalar kesilmezse UEFA Türkiye’ye uzun süreli bir ceza verecek” gibi Türk kamuoyunu yanıltıcı bir tutum izlediğinden bahsediliyor.

  24 Ağustos 2011’de Türkiye Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe’nin Şampiyonlar ligine alınmamasının ardından sözlü açıklama yapan tek UEFA yetkilisi olan UEFA genel sekreteri, Gianni Infantino, aylar sonra 25 Ocak 2012’de ortaya çıkıp – henüz suçlanan taraflara savunma hakkı verilmemişken – Türkiye’yi soruşturmada “çabuk hareket etmeye” çağırdı. İlginç bir şekilde Infantino’nun açıklamaları, 5 Ocak’taki Türk futbolu hakkındaki “UEFA ulusal konulara karışamaz” ve “Türkiye Futbol Federasyon’u Türkiye’deki soruşturmada tek yetkilidir ve bu konuda gerekli adımları atacak kurumdur.” şeklindeki resmi UEFA açıklaması ile çelişiyordu. Genel Sekreter’in UEFA statüsü ve açıklamaları ile çelişen açıklamaları konusunda UEFA Medya ilişkileri departmanına iletilen açıklama talepleri haftalardır yanıtsız kaldı.

  İkinci bir ilginç nokta ise iki TFF yetkilisi Lütfi Arıboğan (31 Ocak 2012’de istifa etti) ve İlhan Helvacı’nın Galatasaray klübüne olan yakınlığı idi. Her ikisi de Galatasaray klübünün üyesiydi ve ateşli birer Galatasaray taraftarı olarak biliniyorlardı. Ancak daha önemlisi, UEFA başmüfettişi Pierre Cornu’nun CAS’a verdiği ifadesinde bu iki TFF yetkilisinin UEFA’yı –soruşturma üzerinde tam bir gizlilik kararının bulunduğu ve hiçbir kişinin bilgi alma şansı olmadığı bir dönemde- Fenerbahçe’nin 0 suçlu olduğu konusunda ikna ettiğini söylemesiydi.

  Ve ne tesadüftür ki, TFF, Infantino’nun TFF’ye yazdığı 23 Ağustos tarihli mektubunu, -soruşturma üzerindeki gizlilik nedeniyle kanıtlara ulaşma ve savunma hakkı kullanma şansı bulunmayan Fenerbahçe’nin 2011-2012 şampiyonluğu haklarını koruduğunu bile bile- UEFA’nın Fenerbahçe’yi Avrupa kupalarından men etme “emri” olarak gösterdi. Şimdi bulunduğumuz noktada öyle görünüyor ki TFF, Türkiye Şampiyonunu Avrupa’dan men etmeyebilir, Genel Sekreter’in sert ifadeler içeren mektubunu emir olarak göstererek yerine ikinci sıradaki Trabzonspor’u göndermeyi tercih etmeyebilirdi. 24 Ağustos 2011 akşamı, TFF Başkanı Aydınlar televizyonda katıldığı bir programda, Infantino’nun mektubunu neden olarak gösterip, eğer Fenerbahçe’yi men etmeselerdi Türkiye’nin ülke olarak bir ceza ile karşı karşıya kalacak olduğunu söyledi, ve bu tamamen yanlıştı.

  Türkiye futbolunun önde gelen iki isminin açıklamaları gösteriyor ki gelinen noktada Türk futbolundaki bu soruşturma süreci görünenden çok daha fazlasını içeriyor. Beşiktaş eski yöneticisi Celal Kolot’un, Galatasaray’ı “Türkiye’ye şikeyi Galatasaray öğretti.” diyerek açıkça suçlaması; Fenerbahçe ve milli takımın eski yıldızı Rıdvan Dilmen’in -yakın zamanda istifa eden- TFF başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile görüşmesinin ardından “TFF ve UEFA gizlice anlaşmışlar” demesi dikkat çeken açıklamalardı.

  Galatasaray asbaşkanı Öztürk’ün muhtemelen ağzından kaçırdığı Infantino bağlantısı itirafı tüm olayı daha enteresan bir hale getiriyor. Neden özellikle Gianni Infantino ile görüşülecek? Neden Michel Platini ya da neden Türk asbaşkan Şenes Erzikle değil?
  #28723 tugrulpasa 12 | 6 yıl önce
   
 7. 7
  cumhuriyet spor`dan kaldırtılan yazının içeriği bulundu...

  uefa-infantino ve ünal aysal ilişkileri….


  UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, geçen yaz Türkiye’de şike iddiaları soruşturması en alevli günlerindeyken, UEFA adına konuşan tek kişiydi. Öyle görünüyor ki İtalyan futbol adamı, 2010-11 Türkiye Süper Ligi Şampiyonu Fenerbahçe’nin; TFF’nin yalnızca medyada yer alan iddialar karşısında İstanbul takımına savunma hakkı vermediğini göz ardı ederek ve mahkeme tarafından verilen gizlilik kararını ihlal ederek, şampiyonlar ligine alınmamasında aktif bir rol oynamış göründu. O dönem iddialara delil olarak gösterilen “kesin bulguların”; Aralık ayında asıl iddianame açıklandığında gerçekdışı olduğu ortaya çıktı.

  Infantino sadece TFF’ye tehdit edici bir mektup yollamakla kalmamış, aynı zamanda CAS’taki iki Türk Hakiminden biri olan Kısmet Erkiner’in, Fenerbahçe’nin CAS davasındaki UEFA’nın CAS ifadesinden ortaya çıkardığı şekilde; UEFA Baş müfettişi Pierre Cornu’yu da – yasal olarak bilgi almanın mümkün olmadığı bir dönemde – savcı ile görüşmek için Türkiye’ye göndermişti.  Bay Infantino’nun isminin, özellikle bir Türk klübü, Galatasaray’ın, başkanı ve asbaşkanı tarafından sıklıkla anılmasının nedenini merak ederek İtalya’daki -isimlerinin yazılmasını istemeyen- bağlantılarımizla birlikte bir araştırma yaptık. Gianni Infantino Napoli ve Milan klüplerine ve aynı zamanda resmi bir bağı olmasa da bazı büyük şirketlere yakın bir isim. Sıklıkla bu şirketler için lobi faliyeti ve danışmanlık yapıyor. Juventus taraftarları arasında sevilmeyen Infantino, sürekli Juventus’un karşısında, ve Milan klüplerine ve şirketlerine yakın duruyor.
  Bu Milan şirketlerinden birisi genel merkezi Milan’dan 120km uzaktaki Genoa’da bulunan ve Milan’da ofisleri olan Ansaldo Energia. İtalya’daki bağlantılarım UEFA Genel sekreterinin düzenli olarak Ansaldo Energia şirketinin organizasyonlarına katıldığını söylediler. Yakın zamanda, 10 Şubat 2012 Cuma günü, Infantino Ansaldo Energia’nın Hotel Principe di Savoia’daki organizasyonunda görülmüş. Inter Milan başkanı Massimo Moratti ve eski AC Milanlı İtalyan futbolcu Paolo Maldini de bu organizasyona katılanlar arasındaymış.

  Ansaldo Energia ile ilgili ciddi şüphe, “Ansaldo Energia’nın Türkiye’de 640 milyon Euroluk bir anlaşma ile 865 MWlık CCGT santrali kurmak ve işletmek işine imza atmış olmasıyla başlıyor. Proje, performans tabanlı, tamamlanınca ödemeli ve uzun vadeli hizmet sözleşmeli bir proje. Ansaldo Energia, proje için kurulan özel amaçlı Yeni Elektrik Üretim AŞ. Şirketinin @’ına 86 milyon Euroluk yatırımla küçük ortak konumundayken, büyük ortak Unit Investment N.V. şirketi.”

  Unit Investment N.V. şirketinin sahibi ve yönetim kurulu başkanı; Galatasaray klübünün de başkanı Ünal Aysal. Hem Ünal Aysal hem de klüp asbaşkanı Adnan Öztürk bu süreçte UEFA’nın, klübün en büyük rakibi Fenerbahçe’ye ceza vermesi için yaygara koparmışlardı.
  Ama konu bu kadar değil. Ansaldo Energia, Finmeccanica First Reserve Corporation şirketler grubunun bir iştiraki. Finmeccanica ise, ileri teknoloji sektöründe bir sanayi devi ve doğal olarak Türk hükümetinin olur vereceği büyük projeler arayışında. Şirket Türkiye’yi “Potansiyel bir pazardan ziyade birinci ve en önemli sanayi ortağı” olarak tanımlıyor ve ekliyor:

  “Geçtiğimiz yıllarda, grup şirketlerimiz Türk iş ortakları ile savunma, güvenlik ve kamu sektörlerine genişleyen sağlam bir işbirlikteliği oluşturdular. İş birliktelikleri,askeri ve ticari helikopterlerden, eğitim ve sahil güvenlik uçaklarına, hem hava trafik kontrol hem hava savunma radarlarına; haberleşme sistemlerinden yer izleme uydu sistemlerine, gemi sistemlerine, şehir tren ve tramvaylarına kadar geniş bir iş alanını kapsıyor.”

  Bu projelerden birisi İtalyan holdingin iştiraki AgustaWestland’ın, Amerikalı Sikorsky Aircraft’a Nisan 2011’de kaybettiği Türkiye’nin 3,5 milyar dolarlık helikopter alım ihalesiydi. O zamanlar çok konuşulan bir söylentiye göre, uzun süredir NATO taşeronu olan Aziz Yıldırım da ihaleyi kazanan konsorsiyum içinde olduğuydu. Başbakan tarafından ihaleden çekilmesi istenmiş ancak kabul etmemişti. Bu söylentiler onaylanmamış olsa da, tarihler iddialarla uyuşuyor. 21 Nisandaki ihale teklifleri öncesi 19 Nisan’da Yıldırım Başbakan’ı ziyaret etmişti. Ayrıca Amerikan şirketleri vasıtasıyla NATO ile uzun vade ilişkisi bulunan ve bu işte tecrübesi bulunan Aziz Yıldırım, bu büyük projelere girmek isteyen hükümete yakın şirketler için bir engel olarak görülmesi de mümkün.

  UEFA’nın içindeki taraf olma potansiyeli yüksek kişiler hakkındaki bilgiler göz önüne alındığında –bunlara direkt ve belki de hukuksuz olarak Fenerbahçe’yi cezalandıran 2 kişi de eklenmeli-, klüp taraftarlarının bir bildirisinde söylediği gibi; UEFA’nın Türkiye’deki şike davası ile ilgili vereceği karar, öncelikle çok dikkatli ve titizlikle alınmış, ve ayrıca çok detaylı bir soruşturma sonucunda çıkmış olmalı. Çünkü Temmuz 2011’den beri bu süreci garip biçimde bizzat kendileri yönetiyor.

  %1 bile “temiz”olma ihtimali yok diyenlerin şu anki ruh halleri nasıl aceba ?
  Fenerbahçe ye Yargısız infaz yapanlar ?Basin yoluyla ülkeye toptan ceza gelecek saçmalığını aylarca televizyonlarda gazatelerde manşetlerine taşıyanlar ve onlara bu haberleri yaptıranlar ?
  Sorulmasi gereken ve cevap bekleyen o kadar soru varki….
  Komik bile olamayan hayal ürünü sahte UEFA mektuplari,”uefa daki bir dostum” cümlesi ile başlıyan fantazi ürünü manşetler ve susmak bilmeyen ağızlar…
  105 yıllık bir camia ile sahada baş edemeyeceklerini anlayan zihniyetin elçileri helvacı ve arıboğan ın TFF deki görevleri, neden istifa ettikleri ve şu anda nerde ve hangi görevlerde oldukları işe aslında “Ahlak” sınırları altında kalan bir durum…CAS Davasının açılmasına sebeb olan karar bu “elcler”in yuzunden alınmadı mı ?

  Düşündürücü ve aynı zamanda cevabı çok basit olan bir “tesaduf “ ise UEFA ile ilgili değerli TURK basınımızda çıkan her haberin de Galatasaray lı muhabir ve yazarlar tarafından kaleme alınmasi…Televizyonlarda Ahlak , terbiye ve insanlık sınırlarını aşan ağızlarda salyaların masalara damladığı programlarda, Fenerbahçe ve meşhur UEFA sopasını yapılan “cacık”programlarda dile getiren her şahsiyetin Galatasaray kökenli yada taraftarı olması ise işin diger bir yanı…

  son söz :
  VE unutulmaması GEREKEN iki gizli KAHRAMAN ;

  Galatasaray eski dış ilişkiler sorumlusu METE RAZLIKLI ve Yönetim Kurulu üyesi SEDAT DOGAN

  BU iki isim DE geçtiğimiz dönemde UEFA ile ilgileri ALAKALARI OLMADIKLARI HALDE bizzat haşır neşir OLAN,ülkedekiI EN büyük rakiplerini ülke dışında KUYULARINI KAZMAKLA görevlendirilmiş isimler….

  M.Oduncu
  #29667 tugrulpasa 12 | 6 yıl önce
   
 8. 8
  10 ağustos 2012 şampiyonlar ligi ön eleme turu kura çekimi öncesi 0 tolerans zırvası yapmakta olan kel.

  o değil de canlı yayında men edildiğimizi açıklayıp adımızın yazdığı minik kağıdı yırtsa? şaka lan sadece burayı okuyan işsiz başka sözlük yazarları için bi umut ışığı yakayım dedim. uefa dahil herkes akıllı olsun 1000 fenerbahçe, 10000 uefa`yı yok eder.
  #34611 gios 12 | 6 yıl önce
   
 9. 9
  Uefa`daki kel adamdır kendisi,uğursuzdur,çektiği kuradan hayır gelmeyendir.
  #34617 siyahcoraplilar 12 | 6 yıl önce
   
 10. 10
  daha hayırlı bir işini görmediğimiz kelaynak.
  #34655 babapoirot12 | 6 yıl önce
   
 11. 11
  gördükçe sinirlendiğim kel.
   
 12. 12
  bir kurayı daha bizimle birlikte geçirecektir.bu son merak etmesin.

  (bkz: 12 nisan 2013 uefa avrupa ligi kura çekimi)

  #100011 syd12 | 6 yıl önce
   
 13. 13
  geldi yine kelini siktiğim cümlesindeki kel.
  #100074 appiah 12 | 6 yıl önce
   
 14. 14
  eşleşme belli olduğu an 40 yıl önceki benfica maçlarını önümüze koymuş adamdır.ceo güzel cevap verdi ama önce 6-2 sonra bu.bilerek mi yapıyorlar anlamadım.
  #100121 syd12 | 6 yıl önce
   
 15. 15
  (bkz: uefa‘daki kel adam)
  #100154 fbsokristonfb 12 | 6 yıl önce