kayıt
27.01.2019
Bursaspor - Fenerbahçe
Spor Toto Süper Lig
1 Galatasaray   1 1 0 0 3
2 Yeni Malatya   1 1 0 0 3
3 Kayserispor   1 1 0 0 3
4 Başakşehir   1 1 0 0 3
5 Konyaspor   1 1 0 0 3
6 Kasımpaşa   1 1 0 0 3
7 Beşiktaş   1 1 0 0 3
8 Fenerbahçe   1 1 0 0 3
9 Sivasspor   1 1 0 0 3
10 BB Erzurum   1 0 0 1 0
11 Rizespor   1 0 0 1 0
12 Akhisarspor   1 0 0 1 0
13 Bursaspor   1 0 0 1 0
14 Alanyaspor   1 0 0 1 0
15 Göztepe   1 0 0 1 0
16 Ankaragücü   1 0 0 1 0
17 Antalyaspor   1 0 0 1 0
18 Trabzonspor   1 0 0 1 0


fenerbahçe sözlük

 1. 650
  17‘de 16 yaptığımız maçlarda şike olduğuna inanan yazarları olan sözlük.

  tekrar anlatayım. o maçların içinde beşiktaş, galatasaray, trabzon, bursaspor* da var.

  o maçlar içinde şu maç var: http://fenerbahcesozluk.net/url/e7b547

  o maçlar içinde son dakikada kalecisi ile gol arayan karabük maçı da var.

  o maçlar içinde rıza çalımbay‘ın" tertemiz maçtı, aslanlar gibi mücadele ettik" dediği, 3 gol yediğimiz sivasspor maçı da var.

  o maçlar içinde son dakikalarında batuhan‘ın direkte patlayan kafa şutu ile zorla galibiyeti kurtardığımız eskişehirspor maçı da var.

  o maçlardan birinde şu da var: http://fenerbahcesozluk.net/url/2fdf5e

  sahi ya bunlar hep şikeydi değil mi?
   
 2. 1522
  (#id: 216945) filistin, israille değil japonya ile oynamasına rağmen, herkesin filistini desteklemesi gerektiğine inanan yazarlara sahip sözlük. Ülkeyi islamlastirmak adına ülkenin asırlardır sahip olduğu o güzelim kültürden hergecen gün biraz daha uzaklaştırılıp islamla bile alakası olmayan baskıcı arap/emevi kültürünün artık ne boyutlara geldiğinin bir tespiti adeta.

  Filistinin israille olan sorunu, bu sorunda israil‘in zulmeden, filistin halkının ise mazlum olması ayrı bir şey filistin - japonya gibi bir futbol mücadelesinde kalplerin filistin için atmasını beklemek bambaşka bir şey.

  Eksileyen yazarin fanatik israilli olmasi şart değil; misal japon olabilir, müslüman olmayan bir türk olabilir, hristiyan olabilir, yahudi olabilir, filistin‘in vakti zamanında osmanli ordusuna yaptıklarını unutmayan, kuzey kıbrıs türk cumhuriyetini tanımadığını, aksine güney kıbrıs rum cumhuriyetini en üst düzeyde desteklediğini bilen ve bu yüzden mağdurun yanında olmak ile arap seviciliğini birbirine karistirmayan bir yazar olabilir. Şerif hüseyin‘i ve gazze-birşiba-kudüs üçgeninde katlettiği, yüzlerce ayrı toplu mezarlarda yatan yaklaşık 50.000 osmanliyi unutmayan bir yazar olabilir. Filistin - japonya futbol mücadelesinde atalarini katleden arapları değil de tarih boyunca hiçbir şekilde zarar görmediği japonları destekleyen müslüman türk bir yazar da olabilir. Kimbilir? Ne var bunda bu kadar şaşıracak? arap seviciliği şart mi bu sözlükte yazar olmak icin?

  Filistini bir futbol mücadelesinde desteklememek için fanatik israilli olmaya gerek yok. Ama maalesef bu ülkede hakim arap seviciliği kafaları öyle bir şekillendirdi ki bunun mutlaka böyle olması gerektiğini düşünen ve aksi durumda şaşıran bir görüş hakim oldu türkiye‘de.
  #217073 tatarbey | 4 yıl önce
   
 3. 110
  sözlük kavramından habersiz, olayın yalnızca ``fenerbahçe`` kısmını algılamış zihinler tarafından eleştirildiğini gördüğüm sözlük.

  Evet. renklerimizden, takımımızdan, canımızdan yola çıkarak oluşturulmuştur bu platform. Düşünen ve düşünmekle kalmayıp eyleme geçen herkese teşekkürler olsundur. Renktaşlarin bir araya geldiği güzel muhabbetlere yol açacağını düşünmekteydim, bu sebeple zevkle kayıt oldum ben de.
  lakin sadece fenerbahçe ve spor muhabbeti yapmak değildi düşüncem. Zira eğer böyle bir amacım olsaydı, milyon tane forum el altındaydı.
  "takım sözlüğü" demek, "spor konularından oluşan" bir anlama çıkmamalı. Öncelikli olarak spor olmak üzre; her alanda, Her konu, her düşünce ile paylaşılmalı, bilgi alışverişi yapılmalıdır şahsi fikrimce. SArı-laci renklerle oluşmuş olsa da, Nitekim burası sanal bir sözlüktür. "Sözlük yazarı" sıfatlı herkes de, (spor başlıkları öncelikli olmak üzere elbette!) bir şeyler katmak, aktarmak, paylaşmak amacı içindeyse bu birilerini rahatsız etmemeli, bir sınırlandırılma da getirilmemelidir.

  Der, yavaşça Klavyeyi bırakabilirim.

  esen kalınız efendim.
  #8762 themis 12 | 7 yıl önce
   
 4. 186
  bilmediğim yada yanlış bildiğim bir çok konu hakkında beni aydınlatan sözlük.
  herhangi bilmediğiniz bir konuyu gugıllayarak illaki öğrenebiliyorsunuz. fakat burda bişeyler yazıp, nacizane katkı sağlayayım derken aynı zamanda ansızın ilginizi çekebilecek bir bilgiye ulaşıyorsunuz.
  farklı kalemler, farklı dünyalar, farklı bakış açıları, farklı düşünceler...

  e bide herkesin fenerbahçe aşkıyla yazması kelimeleri güzelleştiriyor.
  yapana da, yazana da, okuyana da teşekkürleri borç bilirim. *
  #22126 wonawon12 | 7 yıl önce
   
 5. 522
  son zamanlarda cinsiyetin ön plana çıkmaya başladığı platform. sol framede sözlüğün en güzel kızı, en yakışıklı erkeği, kızların numaraları, vs. başlıklar dönmeye başladı. hayırdır? kadın veya erkek olmamız sözlük üzerinde neyi değiştirir? burada önemli olan fikirlerimiz ve yazdıklarımızdır sanırım. erkek ya da kadın olmanın bunun üzerinde bir etkisi olmaması lazım. zaten bilgilerimize cinsiyetimizi niye girmek zorundayız bilmiyorum. otobüs bileti mi alıyoruz. şahsen hangi yazarın kadın hangisinin erkek olduğunu nickler üzerinden tahmin etmek dışında bilmiyorum (samuel johnson nickli yazar erkektir diye düşünüyorum mesela) bir tek themis 12 nickli yazarın başlığında kadın olduğuna işaret eden ifadeler görmüştüm. bir de az çok tanıdığım, mesajlaştığım yazarlar var. onları tahmin ediyorum işte.

  sonuç olarak şakalar, espriler güzeldir ama aaa bunu yazan kadınmış, ver şukuyu ya da kadın yazdı diye eleştirmesem iyi olur diyen varsa, yukarıda yazdıklarım onlar içindir. son olarak kadın yazarların skype isimlerini nerden şapıyoduk?
  #70433 muratakin 12 | 6 yıl önce
   
 6. 615
  gelişimi çok hızlı olan sözlük. ne ara kuruldu, ne ara gelişti ne ara, istibdat dönemine girdi. şu aralar trollük yasak kelime herhalde. bu yarın böyle olacağı anlamına gelmiyor tabii ki. bir aralar adımızın yanına 12 falan koyuyorduk ve bu en önemli kuralımızdı falan.

  #81953 sosyalabuzer 12 | 6 yıl önce
   
 7. 670
  eski halini özlediğim sözlük. başlığa tıkladığında kaç kez okunduğunu görmeyi, houston‘u, haxball odasını falan özledim lan.
   
 8. 676
  bugünlere çeşitli oyunlarla gelmiş, şikeci dedikleri takımdan daha çok şikeci olan, pisliğin ta dibine batmış, başkanı devleti dolandıran, kendisi milleti soyan, türk futbolu içinde adeta gladio tarzı bir yapılanma kurmuş takımı; avrupa maçında desteklemediğimiz için tek tip taraftar olduğumuzu söyleyen yazarları barındıran sözlük.
  #87810 fbsokristonfb 12 | 6 yıl önce
   
 9. 1744
  şimdi tanımı falan geçelim. 715'in düşüncelerine harfi harfine katılıyorum, artık böyle bir bildirinin zamanı geldi açıkcası. başlık olarak ve yazı işlerinde nasıl yol izlememiz gerektiğini, tüm sözlüğün 715 e yardım etmesini rica ediyorum. iyi, kötü nasıl içinizden geliyorsa söyleyin, yeter ki çorba da sizinde bir tuzunuz bulunsun. şimdiden teşekkür ederim sözlük.
  #237263 eventhequiet 12 | 4 yıl önce
   
 10. 1959
  eskiden sadece çıkışı bozuk olan sözlüktü. son bakım ve güncellemeden sonra girişi de bozulan sözlük. yemin ediyorum akp türkiyesi gibi her icraatta geriye gidiyor.
  #262259 mfozmen 12 | 3 yıl önce
   
 11. 591
  dava hakkında genel bir bilgi vereceğim sözlüğümüz.

  ilk başta olayların yaşandığı zaman entry girmiştim (#id: 3938) . hatta bu entry, entrylerim arasında en kötülenenler arasında yer almıştı. sanırım benim yok yere bazı kişileri suçladığımı düşünmüşlerdi ancak yaklaşık 7 ay sonra bugün, bu olayın duruşmasına girdim. 12 numaranın twitter hesabına o günden beri kıl olmamın sebebi bu olaydır. neyse daha sonrasında sorunsuz bir yaz geçtikten sonra kasım ayı gibi eve mahkeme celbi geldi ve annemlere bu olayı anlatamayacağım için ilk iş olarak kulüpten yardım istedim (#id: 57437) . görüşme sonrasında da görüşmenin nasıl geçtiği ile ilgili bilgi vermiştim (#id: 58535).

  bu olaydan sonrasını direk olarak anlatacağım. ocak ayının ilk haftasında görüşme için söz aldık ancak ömer bey, avukat deniz tolga aytöre‘nin ayağını kırdığını ve bir hafta sonrasında gelmemizi istedi. bir hafta sonrasında tekrar aradığımızda yine tolga beyin iyileşmediğini belirtip bir hafta daha görüşmeyi ertelememiz gerektiğini söyledi. ömer beye duruşmaya zaten bir hafta kaldığını belirttik ve bizi yasemin merçil‘e yönlendireceğini ve onun bizi arayacağını söyledi. öbür güne kadar bekledik ve kulüpten bir arayan olmadı. öyle olunca kulübün bu kadar süre sonrasında artık bizimle ilgilenmeyeceğini düşündüm ve sözlükte de ortam sekmesine avukat tanıdığı olan var mı diye ricada bulundum. öbür gün son çare olarak tekrar ömer beyi aradık ve bu seferki aramamızdan sonra bize tolga beyin numarasını verip, ona ulaşabileceğimizi söyledi. sonrasında tolga bey‘e kendimizi tanıtan bir mesaj attıktan sonra aradık. ancak o günkü aramalarımıza cevap vermedi. bir sonraki gün tekrar aradığımızda tolga beye ulaşabildik ve kendisinin ayağının düzelmediğini, bizimle bu duruşmalık avukat mehmet ayhan kalaycı‘nın ilgileneceğini söyleyip numarasını verdi. daha sonrasında ayhan beye ulaştık ve görüşmemizi dün gerçekleştirebildik.

  davaya gelecek olursak saat 10‘da başladı ve 20 sanığın 14‘ü geldi, ayrıca müşteki olarak 3 polis ve tv 8 muhabiri vardı. herkesin kimlik tespiti yapıldı ve daha sonra hakim bey teker teker savunmalarımızı dinledi. olay sırasında elmacık kemiği kırılan ve hastaneye kaldıran tv 8 muhabiri, olaydan sonra kendisinde kalıcı bir hasar olmadığını ve şikayetçi olmayacağını söyledi. daha sonrasında polislerden ilki ayağından yaralandığını ve kendisinin de şikayetçi olmayacağını söyledi. onun arkasından parmağı incinen bir polis ve boynuna bir cisim isabet eden bir polis, kendilerine taş atanları göremediklerini ancak bizlerden şikayetçi olduklarını söylediler. hakim bey sonrasında avukatlardan savunma alıp karara geldi ve duruşmayı 18 nisan 2013‘e erteledi.

  tekrar dediğim gibi bana mesaj atan, nick altıma yazan, düşünen tüm yazarlara ve kulübe çok teşekkür ediyorum.

  tanım: harbiden aile olan sözlük.
  #79428 calimalitiko 12 | 6 yıl önce
   
 12. 661
  sol frame görüntüsünden rahatsız oldum diye "gel kucağıma otur" yazan ve o girdiyi beğenen yazarları olan sözlük. bu mu karşıt fikir? nerede insanca ifade etmek kendini? yazık.

  edit: bir yanlış anlama neticesinde bana olmayan bir lafı bana edilmiş sanmışım. troll nedeniyle olduğuna dair ciddi söylentiler var.
  #85227 muratakin 12 | 6 yıl önce
   
 13. 1742
  sözlük yazarlarına bir öneride bulunduğum sözlük.

  kongre öncesi bildiriler ardı ardına geliyor. fenerbahçe'ye gönül verenlerin artık saçmalıklara tahammülü kalmadı. fenerbahçe'nin geleceğinin inşa edileceği kongre öncesi herkes elini taşın altına koyuyor. ben diyorum ki: eğer birçok kişi böyle düşünür ve mutabık olursak; biz de sözlük yazarları olarak bir manifesto yayınlayalım. aramızdan birisi manifestoyu yazsın, manifesto başlığı kongre bitinceye kadar sözlükte asılı kalsın. böylelikle oluşturulan kamuoyuna az da olsa bizim de katkımız olsun. artık yeter. artık, gerçekten yeter. fenerbahçe'yi egolarının oyuncağı yapana, pabucun ''bu kez'' pahalı olduğunu göstermenin vakti geldi. fikirlerinizi bu başlık altında bekliyorum.
  #237252 715 | 4 yıl önce
   
 14. 1777
  Ahahahahahahahahahahahahah

  (bkz: Ayar nedir? Nasıl verilir?)

  (bkz: Ayar verdiğini zannetmek)

  (bkz: Tam ayar verecekken ayar yemek)
  #241468 disi kanarya | 4 yıl önce
   
 15. 1809
  henüz istifa demeye başlamamış yazarları da içeren sözlüktür. iki kötü sonuç daha bekliyorum ben bunun için. hazırlık maçı da olsa olur.

  edit: hemen eksiyi çaktı istifacı güruh, kıyamam.
  #244774 mfozmen 12 | 4 yıl önce