kayıt


raul meireles

 1. 240
  bu adam hakkında defansif ortasaha/önlibero veya kesici olduğuna dair bir yargı oluştu. çok yaratıcı veya yüksek tempolu olmasa da kesici olmaktan çok box-to-box a yakın bir oyuncu. 3 lü ortasahada ne oyun kurucu ne de kesici, defansif ofansif olarak düzgün pozisyon alabilen yardımlaşması yüksek bir tamamlayıcı ortasaha. emre varken yıllarca yanına böyle bir oyuncu bekledik. yanında oynayan oyunculara tam güvenememesinden yeteri kadar hücuma çıkamıyordu emre. ikisini beraber izlemek nasip olmadı.
  #79080 morgond | 5 yıl önce
   
 2. 284
  önümüzdeki hafta sonu için takım arkadaşlarından farklı planları olduğunu düşündürtüyor. açalım biraz...

  şimdi mersin maçının son dakikaları, 3 puan garanti gibi, mersin kalecisi topu dikmiş top mersin yarı sahasında havada. bu gidiyor haşırt diye adamın dizinin arkasına baldırına basıyor. top havada, yani topla en ufak alakası yok. 2 sarısı olduğunu, ceza sınırında olduğunu biliyor ama işte her istediğinde takımdan bağımsız sarı göremiyorsun. meireles‘ in zamanı dar, kırmızı riskini de alıyor. işini şansa bırakmaması lazım. sarı çıkınca içinde bayram sevinci olmuştur herhalde. hem amacına ulaştı hem de alt tarafı sarı kart konuşulmayacak bile.

  efenim 15-16-17 şubat hafta sonunu koyduk cebe. peki ne yapacak bu adam? "ya hanım uzun zamandır şöyle kallavi bir pazar kahvaltısı yapamadık, güzel bir omlet yapsan çayımızı demlesek sucuğumuz peynirimiz ne güzel olur" tarzı bir planı yoktur herhalde. kahvaltıdan sonra gazetemi okurum, ayaklarımı uzatır sudokumu çözerim, hanımla karşılıklı dövmelerimize bakarız, çocuğun ödevlerine yardım ederim oh mis... gibi bir yaşantısı olduğunu zannetmiyorum. hem bu olasılık bate borisov maçındaki kırmızıyı açıklamıyor.

  peki bu adam son kırmızıyı neden gördü? mersin‘ de olduğu gibi yine pozisyon gereği bir durum değil, kontrolsüz hareket değil, aşırı motivasyon sertliği değil, rövanş tekmesi değil... her maçta rakiplerine tekmeler sallayan bir psikopat değil ki bu adam. öyle olsa 6 sene porto‘ da 2 sene ingiltere‘ de sezonda ortalama 30 maç oynayamazdı. burada benim fikrim; kartın dakikasını da göz önüne alırsak bu arkadaşın cuma gününden itibaren performans gerektiren, bol atraksiyonlu bir planı var ve değerli enerjisini eksi bilmem kaç derecede abuk bir sahada harcamak istemiyor.

  karısını çocuğunu kaçırmışlar; 4‘ ün 3‘ ü, 8‘ in 2‘ sini kapıp rehine kurtarma operasyonu yapma ihtimalini elersek geriye bir tek kaçak et kesme ihtimali kalıyor. bu adam hafta sonu bol seksli ortamlara girecek, alkolün su gibi aktığı, swingerların, türlü türlü fantazilerin kol gezdiği bir durum söz konusu olmalı. başka bir ihtimal göremiyorum.

  burada başkanın yerinde olsam takarım özel dedektifleri peşine bu hafta sonu dakika dakika her anını belgeletirim. sonra çağırırım pazartesi odama yığarım önüne belgeleri, ufak yoldan bir şantaj, hodri meydan...

  sezonun geri kalanında bambaşka bir meireles izleyebiliriz. ronaldo, messi, van persie, falcao nasıl hep iyi oynuyorlar zannediyorsunuz hepsinin belgeleri var başkanlarının elinde.

  koskoca fenerbahçe‘ nin işi gücü yok bununla mı uğraşacak. maldonado terk bir performans gösteriyor zaten. bana sorarsanız kulübede-tribünde geçirsin sezonun kalanını. yazında üçe beşe bakmadan elden çıkarsınlar alan bulunur nasılsa. 10 milyon bonservisten kalan zararı da hayır işi gösterip vergiden düşersiniz. iş ahlakı olmayan adamlara destek vermeyeceksin. ne demişler yüz verme yetime döner koyar...
  #86569 ac filan | 5 yıl önce
   
 3. 880
  Gün geçmiyor ki beni gönderin diye bağırmasın. Eski halinden eser yok. Aldığı maaş en az 2,5m euro vardır. Sezon sonu sözleşmesi bitince ayrılır heralde.
  Ayrıca o nasıl bir tiptir arkadaşım ya? Hayvan gibi sakal üstüne beyaz saç.her tarafı dövme içinde zaten. Neyin kafasını yaşıyor bu adam? Yaşıda genç değilki gençliğine verelim. Evli barklı çocuk sahibi koskoca adam hala abuk sabuk işler peşinde. Saç sakala harcadığı enerjiyi futbola harcasa ortasahada sıkıntımız olmazdı. Chelsea'de liverpool'da böyle şeylerle uğraşmayıp futboluna bakıyordu ne güzel.
  Neyse kankası alves'le beraber defolup gidecekler inşallah.
  #255021 richard harrow | 3 yıl önce
   
 4. 168
  formayi opmesi beni zerre ilgilendirmiyor..beni ilgilendiren macin bitimine on dakika kala,skor herseye gebeyken takimi on kisi birakmasi..

  haa hakeme tukurdu,gay isareti yapti gibi sacma sapan uydurmala seylerle ceza alacagi mac sayisi artirilmaya calisiliyor..lan bi bitmediniz amina koduklarim..birakin lan artik bu takimin pesini..bugun gordum muhittin denen dallama en az 14 mac diyor,sergen denen megolaman manyak 30 mac verilsin diyor..80 mac vermeyen orospu cocugudur..
   
 5. 206
  raul meireles‘e 12 maç ceza verilmesi olayının kronolojik sırası:**

  -16 aralık 2012 galatasaray - fenerbahçe maçı
  dakika 82‘de raul meireles 2. sarı karttan kırmızı kart görür, takımını 10 kişi bırakır. gördüğü sarı kartın haksız olduğunu düşünür ve hakeme itiraz eder.
  görüntüleri: http://fenerbahcesozluk.net/url/ec065d

  -16/17 aralık 2012
  spor programlarında hakem halis özkahya savunulur, kimileri kart yanlış olsa da maçı iyi yönettiğini savunur. (bkz: qtm) bu arada raul hakeme tükürdüğü iddiasıyla yerden yere vurulur.
  ardından ters açı görüntüleri maç günü yayına verilmese de ileriki günlerde ortaya çıkar.
  ters açı görüntüleri: http://fenerbahcesozluk.net/url/8577c1
  görüntülerde raul‘un tükürmediği açıkça bellidir. çoğu kişi tükürdüğünü yalar.
  gözleri kör olmuş bazı holiganlar küfür etti diyerek ağır ceza gelmesini beklerler. (bkz: galatasaray taraftarı)

  -18 aralık 2012
  hakemin çok ağır bir rapor yazdığı, meireles‘e ağır cezalar verileceğine dair manipülasyonlar ortaya atılır. tamamen kamuoyu yaratmak amacıyladır.
  bir iddiaya göre halis özkahya çalıştığı okulda ‘‘öyle bir rapor hazırladım ki, meireles sezonu kapatacak.‘‘ der. gerçekliği tartışılır.

  -19 aralık 2012
  raul meireles, fenerbahçe tv‘de açıklama yapar. kesinlikle tükürmedim der, bu iddia görüntülerle desteklenir. hakemler her zaman ingilizce konuştuğunu, portekizce kullanmadığını söyler.
  http://fenerbahcesozluk.net/url/131ce3
  raul‘un eski takım arkadaşı fernando torres ve eski teknik direktörü andre villas boas raul‘u destekleyen açıklamar yapar.

  -20 aralık 2012
  hakem halis özkahya önceden sunduğu raporun üzerinde bir de ek rapor hazırlar.
  http://fenerbahcesozluk.net/url/1ce369
  pfdk akşam saatlerinde toplanır.
  çıkan sonuç 1 maç sarı kart cezası(kupa maçında dolduruldu), 3 maç hakeme hakaretten, 8 maç ise tükürmekten dolayı toplam 12 maçtan mendir.
  trt spikeri levent özçelik attığı twitle pfdk‘nin ters açı görüntülerini izlemediğini söyler.
  fenerbahçe kulübünün görüntülü savunma talebi reddedilir.
  http://fenerbahcesozluk.net/url/d69bfc

  -21 aralık 2012
  sabah saatlerinde dünya çapında önemli yayın organlarından daily mirror gazetesi ve bbc meireles‘in 12 maçlık cezasını haber yapar. yaptıkları haberde hakemin ismi verilmiş ve video görüntüleri eklenmiştir.
  bbc sport: http://fenerbahcesozluk.net/url/ba0366
  daily mirror: http://fenerbahcesozluk.net/url/a4f865
  aynı gün, fenerbahçe kulübü başkanı aziz yıldırım, tff binasını ziyaret eder.
  aynı zamanda raul‘a destek açıklamaları daha da şiddetlenir.
  açıklamalardan bir demet: http://fenerbahcesozluk.net/url/74335a
  bu olaylar gerçekleşirken, portekiz futbol federasyonu tff‘den olayın raporunu ve maç görüntülerini ister. bu, oalyların ulusal boyut alacağının göstergesidir.
  18:00 saatlerinde, tahkim kurulu‘nun görüntüleri izlediği ve raul‘un cezasının 1 ila 3 maça indirileceğine dair bir dedikodu ayyuka çıkar. henüz doğrulanmamış bir bilgi.
  19:00 saatlerinde, portekiz futbol federasyonu ve fenerbahçe kulübü‘nün hakem halis özkahya‘ya görevi kötüye kullanmaktan dava açacağı ve bu kişinin 2 ila 6 yıl ceza alacağı haberleri ortaya atılır.
  edit: cristiano ronaldo‘dan da destek mesajı geldi.
  http://fenerbahcesozluk.net/url/47bf8b

  -22 aralık 2012
  pfdk sabah saatlerinde tanıklı duruşma düzenledi. raul meireles ve fenerbahçe kulübü avukatları hazır bulundu.
  cezanın düşürüleceği söyleniyor.
  http://fenerbahcesozluk.net/url/bf4ee1

  sonuç olarak; şu anda meireles tükürmediği halde 12 maç ceza aldı. galatasaray lobisi, halis özkahya maşa olarak kullandı, olaylar büyüyünce de arkasında durmaktan vazgeçti.
  yeni haberleri merakla bekliyoruz. geldikçe editleyeceğim.

  son olarak da şunu eklemeden edemeyeceğim: http://fenerbahcesozluk.net/url/1edbf6
  #63837 muz orta 12 | 6 yıl önce
   
 6. 947
  her sezon kendini geliştiren oyuncu. her sezon çıktığı maç sayısını azaltıyor, min. iş - max. para hedefine yaklaşıyor. yatarak para kazanma konusunda henüz serdar kesimal, milos krasic gibi ustaların seviyesinde değil ama biraz daha zorlarsa o seviyelere gelebilir.

  imreniyorum kendisine. hayat ona güzel. istanbul'da takıl, ara sıra maça çık ve sana 2 milyon euro maaş versinler. tek derdin saç-sakal modelin ve yaptıracağın dövmeler olsun. adam resmen herkesin hayalini kurduğu hayatı yaşıyor, çalışmadan zengin oluyor. tıpkı serdar kesimal, kadlec, topuz, krasic, selçuk şahin gibi.

  bazı insanlar çok şanslı.
  #269797 richard harrow | 2 yıl önce
   
 7. 846
  raul meireles'in imza attığı ilk günleri hatırlıyorum, fenerbahçe de chelsea kadar büyük bir takım demişti, nasıl inandırıldı bu söylediğine bilmiyorum ama inanmış gibiydi.

  oynadığı ilk 5 6 resmi maçta kendi adıma hayran kalmıştım. sürekli konsantre ve oyun içinde, her açığı kapatan, pas arası yapan, oyunu uzun toplarla mümkün olduğu kadar açan bir oyuncu profili vardı. hatta koşu mesafeleri hep 12bin üzerinde çıkardı, maçın en çok koşan adamı olurdu.

  o dönüm noktası ne oldu bilmiyorum ama meireles de takımın uyuşuk oyununa adapte oldu ve sıradanlaştı. sonrası malum kırmızı kartlar, maç içerisinde sakatlıklar, 60'dan sonra dili dışarıda gezmeler. beklentileri karşılayamadın be meireles.
   
 8. 290
  oturulup konuşulması gereken futbolcu. metni de ben veriyorum hadi yönetim iyisiniz yine...

  - kardeşim en kritik maçlarımızda yaptığın hareketler ortada. (video izletilerek) seni tanımasak rakip takım dublörüne fenerbahçe forması giydirip takıma sızdırmış diyeceğiz. iki maç üst üste rakibe tekme salladın, birinden yırttın diğerinde hakem seni atmasa bir daha maç alamazdı. bunları yapan futbolcu ya kendini kovdurmak istiyordur ya da bir zamanlar fenerbahçe‘nin kendisine büyük bir kötülüğü dokunmuştur, intikam alıyordur. bak bu üzerindeki fenerbahçe forması... bu formanın hayaliyle yaşayan, tek kuruş almadan bu forma için kanının son damlasına kadar savaşacak milyonlarca genç var dışarıda... az çok sen de görmüşsündür. isteyerek giymiyorsan o formayı, hala farkında değilsen üzerinde taşıdığın sarı-lacivert rengin manevi değerinin, kimse dur demez sana emin ol... yerin de hemen dolar... o yüzden şimdi söyle sevgili kardeşim, bizimle birlikte mücadeleye, fenerbahçe‘nin daha iyi yerlere gelmesi için bütün benliğinle savaşmaya var mısın, yok musun?...
  #86866 ufukcizgisi12 | 5 yıl önce
   
 9. 867
  sadece bu maç özelinde değil genel olarak ilk 11'de görmek istemediğim portekizli. derbilerde gördüğü kırmızı kartlar, umursamaz tavırları ve Türk insanını çözüp gevşek gevşek oynadığı zaman bile(bu maç değil) eleştirilerden kaçması bıktırdı.
  #250528 franz392 | 3 yıl önce
   
 10. 882
  kendisini şu maçta beğenenlere akıl fikir dilemekten başka bir şey yapmanın gereksiz olacağı futbolcu. bir futbolcu ikili mücadelelerin hiçbirini kazanamazmı?- kazanamadı? (hemde ortasaha bu arkadaş) hücüma hiç mi katkısı olmaz? -olmadı. eleştirilmesi için daha ne olması lazım peki. diego denmiş, o yemeyip içmeyip salladığınız diego tabela yapmasada sahada basmadık yer bırakmıyordu. bu meireles ise kaçak güreşiyor tabiri caizse. küpeleri kadar takımı da taksın biraz meireles'iniz.
  #255042 kingarthur | 3 yıl önce
   
 11. 961
  nerede olduğunu merak ettiğim ssk'lı zibidi. neredesin lan sen? bak yine şampiyonluk verdik, nerde vakit öldürüyon yine? ulan bıkmadın mı takımdan ayrı çalışmaktan, ankara pavyonlarında ankara'nın bağları'nı mı oynuyon yoksa? geldiğin güne lanet olsun senin.
  #278606 715 | 2 yıl önce
   
 12. 149
  bugün gördüğü kırmızı karttan sonra amblemi öpmesinin sebebi kartın kendisine değil formaya, fenerbahçe‘ye çıkarılmasından ötürüdür.
  #62813 gios 12 | 6 yıl önce
   
 13. 207
  formayı öpme amacı asla taraftara yaranma olarak düşünülmemesi gereken isim. taraftara neden yaransın ki? 1-2 hafta sonra transfer olmak istese gideceği en kötü takım porto‘dur. meireles piyasası olan bir isimdir. diğerleri gibi kofti değildir. formayı öpme amacı kesinlikle içinden geldiği içindir. ve bu durumu çok ama çok güzel dile getirmiştir.

  --- spoiler --
  -

  "22 yıldır futbol oynuyorum, porto, liverpool, chelsea gibi takımlarda oynadım, portekiz milli takımı da dahil olmak üzere 1000‘in üzerinde maça çıktım... büyüklük isimde sanırdım, iyi para veren kulüp büyüktür diye düşünürdüm hep... bir takımda oynuyorsan eğer ister istemez o takımı seversin ve onun gazıyla oynarsın sahada... fakat fenerbahçelilik apayrı bir şeymiş, bunu tam anlamıyla anladım. eğer bir takımı ülkesinde hiç bir takım sindiremiyosa, o takım en büyüktür bence.. sanırım 90 milyon nüfusu var türkiye‘nin... fenerbahçe taraftarları hariç bütün insanlar fenerbahçe düşmanı gibi davranıyor, fakat bilmiyorlar ki 1 fenerbahçe‘li onların hepsine bedeldir... bazıları o armayı öpmem de artniyet aradılar. Şöyle söyleyebilirim ben hayatım boyunca o samimiyetle bir annemi, bir babamı, bir eşimi bir de kızımı öptüm... bir de fenerbahçe armasını... Şimdi diyorum ki kendi kendime, aferin raul iyiki fenerbahçe‘yi tercih etmişsin, bütün futbolcu arkadaşlarıma sesleniyorum; "eğer size teklif gelirse hiç düşünmeyin ve fenerbahçeli olun. futbolculuğu ve aşkı aynı anda yaşayacaksınız..."

  sevgilerimle

  raul meireles

  -
  -- spoiler --
  -

  şu hareketi baroni falan yapsaydı yaranma amacına girmiş olabilir diyebilirdim, ama meireles‘in taraftara yaranma gibi bir amacı yoktur. olması da mantıksızdır. bu yorumu yapmamın nedeni baroni tü kaka - meireles cici değildir. baroni‘nin bir piyasası yoktur, fenerbahçe‘den daha büyük bir takıma gitmesi imkansızdır, meireles ise istese gideceği en kötü takım porto‘dur. piyasası çoktur.
  #64160 basargfb 12 | 6 yıl önce
   
 14. 280
  bi türk takımında oynamasaydı yaptığı hareket dakika da göz önüne alınınca sarı kart bile değildi. kimse adamı yemeye çalışmasın.
  #86439 gios 12 | 5 yıl önce
   
 15. 286
  cezalı olmasına rağmen trabzon deplasmanına götürülmesi gereken topçu. yok öyle bilerek kart görüp deplasmandan kaçmak.