kayıt


aykut kocaman

 1. 1
  yakında yine buraları "kocaman" inletecek olan efsane futbolcu ve teknik direktörümüz.

  aylar sonra edit: hayalim bu kadar kötü bir şekilde inletmek değildi.
  #203 bu da nokta 12 | 8 yıl önce
   
 2. 2
  5 nisan 1965 geyve doğumlu futbol adamı. eski futbolcu, şu an teknik direktör.
  futbolculuk kariyerinde formasını giydiği takımlar: sakaryaspor, fenerbahçe, istanbulspor
  teknik direktörlük yaptığı takımlar: iistanbulspor, malatyaspor, konyaspor ve ankaraspor.
  futbola sakaryaspor`da başlamış, 1984-1988 yılları arasında 52 maçta 35 gol kaydedip bu performansından sonra 1988 yılında adını efsaneleri arasına yazdıracağı fenerbahçe`ye transfer olmuştur. fenerbahçe`de forma giydiği 215 maçta 140 gol atan aykut kocaman, 8 yıllık fenerbahçe kariyerine 2 türkiye ligi şampiyonluğu, 1 türkiye kupası şampiyonluğu, 3 gol krallığı sığdırmıştır.
  o gol: http://www.youtube.com/watch?v=2tqfs8xyslc
  1995-1996 sezonunda şampiyonluğu getiren `5 mayıs 1996 trabzonspor fenerbahçe maçı`nda galibiyeti getiren 2. golü atan aykut kocaman; `nasıl koydu aykut kocaman` tezahüratına da ilham kaynağı olmuştur.

  kariyerine istanbulspor da devam eden aykut kocaman istanbulspor formasıyla 81 maçta 37 gol atmıştır. daha sonra teknik direktörlük kariyerine başlayan aykut kocaman; istanbulspor, malatyaspor, ankaraspor takımlarını yönetmiştir.

  christoph daum yönetimindeki takım beklentileri karşılayamayınca christoph daum`la yollar ayrılmış; göreve aykut kocaman gelmiştir. aykut kocaman yönetimindeki fenerbahçe 2010-2011 futbol sezonunda şampiyon olmuş, fenerbahçe ligin ikinci yarısındaki performansıyla "imkansız" denileni başarmıştır.
  3 temmuz 2011 tarihinde başlayan şike operasyonundan sonra takıma yalnızca teknik direktör olmamış; yeri geldiğinde psikolog, yeri geldiğinde bir abi gibi takımı bir arada tutmaya çalışmıştır.
  takımın sürüklenmeye çalışıldığı kaos ortamına rağmen 2011-2012 futbol sezonunda şampiyonluğa oynuyor olmasında katkısı büyüktür.
  #208 appiah 12 | 8 yıl önce
   
 3. 3
  2010-2011 sezonundaki gibi, bu sezonda fenerbahçe`yi hem şampiyon yapacak, hemde ziraat türkiye kupasını kazandıracak olan teknik direktörümüz.
  #286 byerley turk 12 | 8 yıl önce
   
 4. 4
  bu aralar `` tamamen teknik direktör tasarrufudur `` söz öbeğini sık sık kullanan hocamız. efsanedir, yeri ayrıdır bende o başka.
  #752 we love you lima 12 | 8 yıl önce
   
 5. 5
  kocaman umutlarımızın kocaman adamı.
  #901 sow 12 | 8 yıl önce
   
 6. 6
  karakteri efendiliğiyle efsane olmuş kocaman umutlarımızın sahibi.
  #909 sadeceholigan12 | 8 yıl önce
   
 7. 7
  bazı teknik hataları olmasına rağmen yıllarca bizimle kalmasını dilediğim efsane futbolcumuz, şimdinin teknik direktörü, sağlam karakterli insan.
  #954 delineron 12 | 8 yıl önce
   
 8. 8
  fenerbahçe taraftarının sadece eleştirdiği teknik direktördür. unutulmaması gereken, aykut kocamanın aslında teknik direktör değil içimizden biri , ağabeyimiz , canımız ciğerimiz oluşudur.yok neden 3 forvet oynamamış yok neden emre yok eleştirilerinin aykut hocamızın kellesini istemekle alakası yoktur.

  not:aykut hocayı bazı kararlarından eleştiren, yine de teknik direktörlük olarak yenilik arayışına saygı duyan, onun haricindeki konularda ise her zaman yanında duran ve kendisinin en büyük hayranlarından biri olan , sadece basit bir taraftarım.
  #1047 ssk moscow12 | 8 yıl önce
   
 9. 9
  şenol güneşi her zaman yenmeyi başaran efsanemiz. son 2 maçta o meşhur trabzonsporu sahadan silen bir oyun yapısında oynatmıştır takımı. bir teknik drektör için daha gençtir ve uzun yıllar fenerbahçe mize hizmet edecektir şüphesiz.
   
 10. 10
  eksikliği bariz ortada ve bu takım için yeterli değil. ancaaaaaakk..

  bir iki sabredilirse, fenerbahce`nin sir alex ferguson`u olacaktir.
  #1314 1907 12 | 8 yıl önce
   
 11. 11
  takıma iyi konsantrasyon veren ama oyunu okumada geç kalan has fenerbahçeli.
  #1321 zehir zemberek 12 | 8 yıl önce
   
 12. 12
  kendisini sevmeyen taraftarlar büyük gaflet içindedir.

  - takımın kilit oyuncuları satıldı. (andre santos, emenike, niang)
  - şike nedeniyle fenerbahçe`nin ekonomik durumu altüst oldu.
  - takım moralmen çöktü.
  - alınması planlanan çok iyi 2 orta saha oyuncusu alınamadı. yeni gelen oyuncular eskilerinin yerini dolduramadı.(bienvenu, reto ziegler)
  - kadro derinleştirilemedi.
  - medyada linçedildi.

  bunlara rağmen hala takım kafaya oynuyor. kadro zayıflamasına rağmen takım kafaya oynuyor. bakın beyler takım kafaya oynuyor! bunca yıpranmış oyunculara rağmen bu adam teknik taktik yanlışları tartışılır, bu takımı iyi yönetiyor. oyuna hamle yapıyor.

  eyyy fenerbahçeliler!!! oyuncu değiştirmeyen aragones, daum tayfasını ne çabuk unuttunuz. aykut kocaman bu takımın başında uzun yıllar kalmalı, saçmalamayın.

  yedekler;

  - dia
  - özgür çek
  - bekir
  - selçuk
  - bilica
  - orhan şam
  - caner erkin
  - sezer öztürk
  - özer hurmacı

  bu kadro ile yapabileceğinin en iyisini yaptı.
   
 13. 13
  her daim fenerbahçemizin, bizim kocaman gururumuz.

  daha ufak bir çocukken bile kendisine hayran olduğum, televizyona çıkınca ekranın önünde kitlendiğim insan.
   
 14. 14
  içinde bulunduğumuz olağanüstü zor şartlara rağmen kocaman yüreği sayesinde takımını dimdik ayakta tutan insandır.
  #1871 sosyalabuzer 12 | 8 yıl önce
   
 15. 15
  takıma getirdiği mamadou niang, cristian baroni, andre dos santos, moussa sow, joseph yobo, miroslav stoch gibi oyuncuların ne kadar faydalı olduğu ortadadır. eleştirirken az sağlıklı düşünün iki nefes alın beyninize oksijen gitsin beyler. daum, aragones gibi teknik adamların getirdiği oyuncuları akıllara getirmekte fayda var.