kayıt
28.10.2018
Fenerbahçe - Ankaragücü
Spor Toto Süper Lig
1 Galatasaray   1 1 0 0 3
2 Yeni Malatya   1 1 0 0 3
3 Kayserispor   1 1 0 0 3
4 Başakşehir   1 1 0 0 3
5 Konyaspor   1 1 0 0 3
6 Kasımpaşa   1 1 0 0 3
7 Beşiktaş   1 1 0 0 3
8 Fenerbahçe   1 1 0 0 3
9 Sivasspor   1 1 0 0 3
10 BB Erzurum   1 0 0 1 0
11 Rizespor   1 0 0 1 0
12 Akhisarspor   1 0 0 1 0
13 Bursaspor   1 0 0 1 0
14 Alanyaspor   1 0 0 1 0
15 Göztepe   1 0 0 1 0
16 Ankaragücü   1 0 0 1 0
17 Antalyaspor   1 0 0 1 0
18 Trabzonspor   1 0 0 1 0


euro 2012

  1. 1
    son şampiyonunun ispanya olduğu ukranya`nın kiev, donetsk, kharkiv ve lviv; polonya`nın ise varşova, poznan, wroclaw ve gdansk şehirlerinde yapılacak olan 14. avrupa futbol şampiyonası.

    a grubu: rusya, polonya, çek cumhuriyeti, yunanistan
    b grubu: almanya, hollanda, portekiz, danimarka
    c grubu: ispanya, italya, hırvatistan, irlanda
    d grubu: ingiltere, fransa, ukrayna, isveç

    görüldüğü üzere ölüm grubu, b grubudur. bence turnuvanın favorisi de ölüm grubundaki almanya`dır.
    #7463 gios 12 | 6 yıl önce
     
  2. 2
    daha önce karşılaşmazlarsa ki öyle gibi de duruyor finali ispanya-almanya nın oynayacağı turnuva olacaktır tahminimce.yani euro 2008 ile aynı finali bekliyorum fakat bu sefer almanya`nın kazanacağını düşünüyorum.
     
  3. 3
    hollanda`nın estireceği şampiyona olacaktır.
    #7469 appiah 12 | 6 yıl önce
     
  4. 4
    mesut özil yüzünden almanya`yı destekleyeceğim turnuva olacaktır. umuyorum mesut takımına liderlik yaparak kupanın kazanılmasında başrol oynayacaktır. ayrıca kupa alamasa bile onu izlemek her futbolsever için zevktir.
    #7482 krlx 12 | 6 yıl önce
     
  5. 5
    programı şu şekildedir:

    http://www.marca.com/deporte/futbol/eurocopa/2012/calendar-english.html
    #7500 orion 12 | 6 yıl önce
     
  6. 6
    Polonya ve Ukrayna`nın ortaklaşa düzenleyeceği Avrupa Futbol Şampiyonalarının 14. turnuvasıdır.

    evsahibi polonya, ukrayna`nın dışında ingiltere, fransa, ispanya, portekiz, hırvatistan, rusya, italya, almanya, hollanda, yunanistan, danimarka, isveç, çek cumhuriyeti ve irlanda takımları şampiyonluk için mücadele edecek.

    *
    *
    #8431 dmitri fedorovic 12 | 6 yıl önce
     
  7. 7
    takımlar şu kadrolarla yer alacak:

    polonya milli futbol takımı

    Kaleciler: Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Bialystok), Wojciech Szczesny (Arsenal), Przemyslaw Tyton (PSV Eindhoven)
    Savunma: Sebastian Boenisch (Werder Breman), Marcin Kaminski (Lech Poznan), Damien Perquis (Sochaux), Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Jakub Wawrzyniak (Legia Warsaw), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznan)
    Orta Saha: Jakub Blaszczykowski (Borussia Dortmund), Dariusz Dudka (Auxerre), Kamil Grosicki (Sivasspor), Adam Matuszczyk (Fortuna Dusseldorf), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Rafal Murawski (Lech Poznan), Ludovic Obraniak (Bordeaux), Eugen Polanski (FSV Mainz), Maciej Rybus (Terek Grozny), Rafal Wolski (Legia Warsaw)
    Forvet: Pawel Brozek (Celtic), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hannover 96)

    rusya milli futbol takımı

    Kaleci: igor Akinfeev (CSKA Moskova), Vyacheslav Malafeev (Zenit St Petersburg), Anton Shunin (Dinamo Moskova)
    Savunma: Aleksandr Anyukov (Zenit St Petersburg), Aleksei Berezutski (CSKA Moskova), Sergei Ignashevich (CSKA Moskova), Vladimir Granat (Dinamo Moskova), Yuri Zhirkov (Anzhi Mahaçkale), Dmitri Kombarov (Spartak Moskova), Roman Sharonov (Rubin Kazan), Kirill Nababkin (CSKA Moskova)
    Orta saha: Igor Denisov (Zenit St Petersburg), Konstantin Zyryanov (Zenit St Petersburg), Roman Shirokov (Zenit St Petersburg), Denis Glushakov (Lokomotiv Moskova), Igor Semshov (Dinamo Moskova), Marat Izmailov (Sporting Lizbon), Alan Dzagoev (CSKA Moskova)
    Forvet: Andrey Arshavin (Zenit St Petersburg), Aleksandr Kerzhakov (Zenit St Petersburg), Aleksandr Kokorin (Dinamo Moskova), Roman Pavlyuchenko (Lokomotiv Moskova), Pavel Pogrebnyak (Fulham)

    yunanistan milli futbol takımı

    Kaleciler: Kostas Chalkias (PAOK), Michalis Sifakis (Aris), Alexandros Tzorvas (Palermo).
    Savunma: Vassilis Torossidis (Olympiacos), Kyriakos Papadopoulos (Schalke 04), Sokratis Papastathopoulos (Werder Bremen), Avraam Papadopoulos (Olympiacos), José Holebas (Olympiacos), Giorgos Tzavellas (Monaco), Stelios Malezas (PAOK).
    Orta saha: Kostas Katsouranis (Panathinaikos), Giorgos Karagounis (Panathinaikos), Giannis Maniatis (Olympiacos), Giorgos Fotakis (PAOK), Grigoris Makos (AEK), Giannis Fetfatzidis (Olympiacos), Sotiris Ninis (Panathinaikos), Kostas Fortounis (Kaiserslautern).
    Forvet: Dimitris Salpingidis (PAOK), Giorgos Samaras (Celtic), theofanis Gekas (Samsunspor), Nikos Liberopoulos (AEK), Kostas Mitroglou (Atromitos).

    çek cumhuriyeti milli futbol takımı

    Kaleciler: Petr Cech (Chelsea), Jaroslav Drobny (Hamburg), Jan Lastuvka (Dnipro).
    Savunma: Theodor Gebre Selassie (Sloven Liberec), Roman Hubnik (Hertha Berlin), Michal Kadlec (Bayer Leverkusen), David Limbersky (Viktoria Plzen), Tomas Sivok (Beşiktaş), Marek Suchy (Spartak Moskova).
    Orta saha: Vladimir Darida (Viktoria Plzen), Tomas Hübschman (Shakhtar Donetsk), Petr Jiracek (Wolfsburg), Daniel Kolar (Viktoria Plzen), Milan Petrzela (Viktoria Plzen), Vaclav Pilar (Wolfsburg), Jaroslav Plasil (Bordeaux), Frantisek Rajtoral (Viktoria Plzen), Tomas Rosicky (Arsenal).
    Forvet: Milan Baros (Galatasaray), David Lafata (Jablonec), Tomas Necid (CSKA Moskova), Tomas Pekhart (Nürnberg), Jan Rezek (Anorthosis).

    portekiz milli futbol takımı

    Kaleciler: Eduardo (SL Benfica), Rui Patrício (Sporting Clube de Portugal), Beto (CFR 1907 Cluj).
    Defanslar: João Pereira (Sporting Clube de Portugal), Fabio Coentrao (Real Madrid CF), Bruno Alves (FC Zenit St Petersburg), Rolando (FC Porto), Ricardo Costa (Valencia CF), Pepe (Real Madrid CF), Miguel Lopes (SC Braga).
    Orta sahalar: Raúl Meireles (Chelsea FC), Miguel Veloso (Genoa CFC), João Moutinho (FC Porto), Rúben Micael (Real Zaragoza), Hugo Viana (SC Braga), Custódio (SC Braga).
    Forvetler: Nani (Manchester United FC), Cristiano Ronaldo (Real Madrid CF), Hugo Almeida (Beşiktaş), Ricardo Quaresma (Beşiktaş), Silvestre Varela (FC Porto), Helder Postiga (Real Zaragoza), Nélson Oliveira (SL Benfica).

    almanya milli futbol takımı

    Kaleciler: Manuel Neuer (Bayern München ), Tim Wiese (Werder Bremen), Ron-Robert Zieler( Hannover 96)
    Defans: Holger Badstuber (Bayern Münih), Jerome Boateng(Bayern München), Benedikt Höwedes (FC Schalke 04), Mats Hummels (Borussia Dortmund) Philipp Lahm (Bayern München), Per Mertesacker FC Arsenal, Marcel Schmelzer (Borussia Dortmund)
    Ortasaha: Lars Bender (Bayer Leverkusen ), Mario Götze (Borussia Dortmund), ilkay Gündoğan( Borussia Dortmund), Sami Khedira (Real Madrid), Toni Kroos (Bayern München), Thomas Müller (Bayern München), Mesut özil (Real Madrid), Lukas Podolski (1. FC Köln), Marco Reus (Borussia Mönchengladbach), Andre Schürrle (Bayer Leverkusen), Bastian Schweinsteiger (Bayern München)
    Forvet: Mario Gomez (Bayern München), Miroslav Klose (Lazio)

    hollanda milli futbol takımı

    Kaleciler: Maarten Stekelenburg (AS Roma), Tim Krul (Newcastle United), Michel Vorm (Swansea City)
    Defanslar: Khalid Boulahrouz (VFB Stuttgart), Wilfred Bouma (PSV Eindhoven), John Heitinga (Everton), Joris Mathijsen (Malaga), Ron Vlaar (Feyenoord), Gregory van der Wiel (Ajax Amsterdam, Jetro Willems (PSV Eindhoven)
    Orta Sahalar: Ibrahim Afellay (Barcelona), Mark van Bommel (PSV Eindhoven), Nigel de Jong (Manchester City), Stijn Schaars (Sporting), Wesley Sneijder (Inter Milan), Kevin Strootman (PSV Eindhoven), Rafael van der Vaart (Tottenham Hotspur)
    Forvetler: Klaas Jan Huntelaar (Schalke 04), Luuk de Jong (Twente Enschede), Dirk Kuyt (Liverpool), Luciano Narsingh (Heerenveen), Robin van Persie (Arsenal), Arjen Robben (Bayern Munich)

    danimarka milli futbol takımı

    Kaleci: Thomas Soerensen (Stoke City/İngiltere), Stephan Andersen (Evian/Fransa)
    Savunma: Lars Jacobsen (FC Kopenhag), Simon Busk Poulsen (AZ Alkmaar/Hollanda), Daniel Wass (Evian/Fransa), Simon Kjaer (Roma/İtalya), Daniel Agger (Liverpool/İngiltere), Andreas Bjelland (FC Nordsjaelland)
    Orta Saha: Michael Silberbauer (Young Boys/İsviçre), William Kvist (Stuttgard/Almanya), Christian Poulsen (Evian/Fransa), Niki Zimling (Brugges/Belçika), Jakob Poulsen (Midtjylland), Lasse Schöne (NEC/Hollanda), Christian D. Eriksen (Ajax/Hollanda), Thomas Kahlenberg (Evian/Fransa)
    Forvet: Dennis Rommedahl (Bröndby), Michael Krohn-Dehli (Bröndby), Nicklas Bendtner (Sunderland/İngiltere), Tobias P. Mikkelsen (Nordsjaelland)

    ispanya milli futbol takımı

    Kaleciler: iker Casillas (Real Madrid), Pepe Reina (Liverpool), Victor Valdes (Barcelona)
    Defanslar: Alvaro Arbeloa (Real Madrid), Sergio Ramos (Real Madrid), Juanfran (Atletico Madrid), Jordi Alba (Valencia), Raul Albiol (Real Madrid), Gerard Pique (Barcelona), Javi Martinez (Athletic Bilbao)
    Orta Sahalar: Xavi (Barcelona), Sergio Busquets (Barcelona), Andres Iniesta (Barcelona), Xabi Alonso (Real Madrid), David Silva (Manchester City), Santi Cazorla (Malaga), Cesc Fabregas (Barcelona), Juan Mata (Chelsea)
    Forvetler: Jesus Navas (Sevilla), Pedro (Barcelona), Fernando Llorente (Atheltic Bilbao), Fernando Torres (Chelsea), Alvaro Negredo (Sevilla)

    irlanda milli futbol takımı

    Shay Given (Aston Villa), Sean St Ledger (Leicester), Stephen Ward (Wolves), John O`Shea (Sunderland), Richard Dunne (Aston Villa), Glenn Whelan (Stoke), Aiden McGeady (Spartak Moscow), Keith Andrews (West Brom), Kevin Doyle (Wolves), Robbie Keane (LA Galaxy), Damien Duff (Fulham), Stephen Kelly (Fulham), Paul McShane (Hull City), Jonathan Walters (Stoke), Darron Gibson (Everton), Keiren Westwood (Sunderland), Stephen Hunt (Wolves), Darren O`Dea (Celtic), Shane Long (West Brom), Simon Cox (West Brom), Paul Green (Derby), James McClean (Sunderland), David Forde (Millwall).

    italya milli futbol takımı

    Kaleciler: Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Napoli), Salvatore Sirigu (Paris Saint-Germain)
    Savunma: Ignazio Abate (Milan), Federico Balzaretti (Palermo), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Christian Maggio (Napoli), Angelo Ogbonna (Torino)
    Orta saha: Daniele De Rossi (Roma), Alessandro Diamanti (Bologna), Emanuele Giaccherini (Juventus) Claudio Marchisio (Juventus), Riccardo Montolivo (Fiorentina), Thiago Motta (Paris Saint-Germain), Antonio Nocerino (Milan), Andrea Pirlo (Juventus)
    Forvet: Mario Balotelli (Manchester City), Fabio Borini (Roma), Antonio Cassano (Milan), Antonio Di Natale (Udinese), Sebastian Giovinco (Parma)

    hırvatistan milli futbol takımı

    Kaleciler: Stipe Pletikosa (FC Rostov), Danijel Subasic (AS Monaco), Ivan Kelava (Dinamo Zagreb)
    Savunma: Vedran Corluka (Tottenham), Josip Simunic (Dinamo Zagreb), Ivan Strinic (Dnipro), Gordon Schildenfeld (Eintracht Frankfurt), Domagoj Vida (Dinamo Zagreb), Jurica Buljat (Maccabi Haifa)
    Orta saha: Danijel Pranjic (Bayern Munich), Darijo Srna (Shakhtar Donetsk), Ognjen Vukojevic (Dynamo Kiev), ivan Rakitic (Sevilla), Tomislav Dujmovic (Zaragoza), Luka Modric (Tottenham), Milan Badelj (Dinamo Zagreb), Niko Kranjcar (Tottenham), ivan Perisic (Borussia Dortmund), Ivo Ilicevic (Hamburg SV).
    Forvetler: Mario Mandzukic (Wolfsburg), Eduardo Da Silva (Shakhtar Donetsk), Nikica Jelavic (Everton), ivica Olic (Bayern Munich)

    ukrayna milli futbol takımı

    Kaleciler: Andriy Piatov (Shakhtar Donetsk), Oleksandr Horiainov (Metalist Kharkiv), Maksym Koval (Dinamo Kiev)
    Savunma: Yaroslav Rakytsky (Shakhtar Donetsk), Oleksandr Kucher (Shakhtar Donetsk), Viacheslav Shevchuk (Shakhtar Donetsk), Taras Mykhalyk (Dinamo Kiev), Yevhen Khacheridi (Dinamo Kiev), Bohdan Butko (Illichivets Mariupol), Yevhen Selin (Vorskla Poltava)
    Orta Saha: Oleksandr Aliyev (Dinamo Kiev), Denys Harmash (Dinamo Kiev), Oleh Husiev (Dinamo Kiev), Andriy Yarmolenko (Dinamo Kiev), Yevhen Konopolianka (Dnipro Dnipropetrovsk), Ruslan Rotan (Dnipro Dnipropetrovsk), Serhiy Nazarenko (Tavriya Simferopol), Anatoliy Tymoshchuk (Bayern Münih)
    Forvet: Artem Milevsky (Dinamo Kiev), Andriy Shevchenko (Dinamo Kiev), Marko Devic (Shakhtar Donetsk), Yevhen Selezniov (Shakhtar Donetsk), Andriy Voronin (Dinamo Moskova)

    isveç milli futbol takımı

    Kaleci: Andreas Isaksson (PSV Eindhoven), Johan Wiland, (FC Copenhagen, Pär Hansson (Helsingborg)
    Defans: Mikael Lustig (Celtic), Olof Mellberg (Olympiakos), Andreas Granqvist (Genoa), Martin Olsson, (Blackburn), Jonas Olsson (West Bromwich), Behrang Safari (Anderlecht), Mikael Antonsson (Bologna)
    Orta saha: Rasmus Elm (AZ Alkmaar), Sebastian Larsson (Sunderland), Kim Kallstrom (Lyon), Anders Svensson (Elfsborg), Pontus Wernbloom (CSKA Moscow), Samuel Holmen (Istanbul BB), Emir Bajrami (Twente), Christian Wilhelmsson (al-Hilal)
    Forvet: Zlatan ibrahimovic (AC Milan), Johan Elmander (Galatasaray), Tobias Hysen (IFK Gothenburg), Ola Toivonen (PSV Eindhoven), Marcus Rosenberg (Werder Bremen)

    ingiltere milli futbol takımı

    Kaleciler: Joe Hart (Manchester City), Robert Green (West Ham United), John Ruddy (Norwich City)
    Savunma: Ashley Cole (Chelsea), John Terry (Chelsea), Glen Johnson (Liverpool), Phil Jones (ManchesterUnited), Leighton Baines (Everton), Joleon Lescott (Manchester City), Gary Cahill (Chelsea)
    Orta Saha: Steven Gerrard (Liverpool), Frank Lampard (Chelsea), Scott Parker (Tottenham Hotspur), Gareth Barry (Manchester City), James Milner (Manchester City), Stewart Downing (Liverpool), Theo Walcott (Arsenal), Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal), Ashley Young (Manchester United)
    Hücum: Wayne Rooney (Manchester United), Danny Welbeck (Manchester United), Andy Carroll (Liverpool), Jermain Defoe (Tottenham Hotspur).

    fransa milli futbol takımı

    Kaleciler: Hugo Lloris (Olympique Lyon), Steve Mandanda (Olympique Marseille), Cedric Carrasso (Girondins Bordeaux)
    Defans: Gael Clichy (Manchester City), Patrice Evra (Manchester United), Laurent Koscielny (Arsenal), Philippe Mexes (AC Milan), Adil Rami (Valencia), Mathieu Debuchy (Lille), Anthony Reveillere (Olympique Lyon).
    Orta Saha: Yohan Cabaye (Newcastle United), Florent Malouda (Chelsea), Samir Nasri (Manchester City), Alou Diarra (Olympique Marseille), Yann M`vila (Stade Rennes), Marvin Martin (Sochaux), Blaise Matuidi (Paris St Germain)
    Forvet: Hatem Ben Arfa (Newcastle United), Karim Benzema (Real Madrid), Franck Ribery (Bayern Munich), Olivier Giroud (Montpellier), Jeremy Menez (Paris St Germain), Mathieu Valbuena (Olympique Marseille)
     
  8. 8
    sürpriz bir şampiyon çıkmasını istediğim şampiyonadır. eğer sürpriz olmayacaksa da lütfen ispanya olmasın.
    kalbimiz bir kez daha ingilitere`de ama yine mutsuzuz, yine umutsuz.
    #10128 orion 12 | 6 yıl önce
     
  9. 9
    kazanan şimdiden bellidir *
    #10165 nowayout12 | 6 yıl önce
     
  10. 10
    favorilerden birinin gruptan bile çıkamayacağı turnuva olacaktır.
    (bkz: b grubu)
    #10179 wonawon12 | 6 yıl önce
     
  11. 11
    2008 ve 2010`da final`de kaybeden almanya bu sefer daha hırslı olacak bir de ispanya var 2008 ve 2010 şampiyonu yine ikisi finalde karşılaşırsa bu sefer almanya alır* ama benim tahminim finalde almanya ve hollanda karşılaşacak.
    #10187 aaortega 12 | 6 yıl önce
     
  12. 12
    katılan takım sayısının son kez 16 olacağı turnuvadır. daha doğrusu şimdilik. ilerde tekrar ne olur bilinmez.
     
  13. 13
    biran önce başlasa da futbolsuz kalan bünye futbola doysa.
    #10918 er cantona 12 | 6 yıl önce
     
  14. 14
    (bkz: 2012 avrupa futbol şampiyonası)
    #11559 1907 12 | 6 yıl önce
     
  15. 15
    başlamasına sadece 1 gün 3 saat kalmıştır. heyecanla bekliyoruz.
    #14043 wonawon12 | 6 yıl önce