kayıt
27.01.2019
Bursaspor - Fenerbahçe
Spor Toto Süper Lig
1 Galatasaray   1 1 0 0 3
2 Yeni Malatya   1 1 0 0 3
3 Kayserispor   1 1 0 0 3
4 Başakşehir   1 1 0 0 3
5 Konyaspor   1 1 0 0 3
6 Kasımpaşa   1 1 0 0 3
7 Beşiktaş   1 1 0 0 3
8 Fenerbahçe   1 1 0 0 3
9 Sivasspor   1 1 0 0 3
10 BB Erzurum   1 0 0 1 0
11 Rizespor   1 0 0 1 0
12 Akhisarspor   1 0 0 1 0
13 Bursaspor   1 0 0 1 0
14 Alanyaspor   1 0 0 1 0
15 Göztepe   1 0 0 1 0
16 Ankaragücü   1 0 0 1 0
17 Antalyaspor   1 0 0 1 0
18 Trabzonspor   1 0 0 1 0

dmitri fedorovic 12

 1. 396
  artık sözlüğü bırakan yazar.

  çeşitli nedenler, çeşitli sonuçlar var tabii.

  üzülmek, sevinmek, ummak, umduğunu bulamamak, yıpranmak, tazelenmek...hepsi hayatın içinde.

  daha önce 10 bin demiştim ama insan ömrünün sınırını bilmek kolay değil. bir hedef miydi o, bahane miydi yoksa, bilmiyorum. olmadı. birçok konuda eksik kalan o "nokta" burada eksik kaldı belki de. 8828 girim var bu zamana kadar. yazamadıklarım rüyama girmez, bana beddua etmez umarım.

  yaşadıklarım da oldu, kursağımda kalanlar da. belki de bu kadar abartmaya da gerek yok bu online platformu. vedaya bile gerek yok belki ama söylemek istedim bazı cümleleri.

  son günlerde özellikle kırıldığım, gücendiğim birkaç yazar var. "yanlış tanımışım", "artık benimle muhatap olma" ve bolca aptal imaları... duymak, duyduğunu zannetmek, duymaz olmak veya sağır olmak. modern dünya bir "tık"a bakıyor. denedim, gördüm.

  kişisel değil. benim ruh halim iyi değil. son yarım yıl, yarım ömrümü götürdüm desem yarım bir tabir olmaz. perdeler kalkıyor ve kral çıplak. çıplakken her şey daha kolay. düşündükçe daha batıyor gemi. foşşş denizin dibi. yılana da sarılmadık çok şükür, düştük ama denize. zaten bütün sokaklar deniz‘lere çıkarmış.

  beni fikirlerimle uyumlusunuz diye sevdiyseniz hata ettiniz. ben uyumlu değilim. ben o "çıban başı"yım. ben o maskeli adamım. işçiyim, işsizim, eşcinselim, köyüyüm, yahudiyim, ateistim, budistim, müslümanım, filistinliyim, kürdüm, aleviyim, kadınım, ötekiyim. ben parmakla gösterdiğin "o"yum. bazen de hiçbiri değilim. olamıyorum. o zamanlar kötü.

  bir şeyleri değiştirmek gerekiyor bazen. mahir çayan "devrim yapmak istiyorsanız önce kişiliğinizde devrim yapın" demiş. ben biraz geç kaldım. beraber olmak istediğim kimse benim yanımda bulunmuyor. nerede hata yaptım demekten ziyade o hatanın bedelini ödemek, acısıyla yüzleşmek ve gelişmek gerekiyor sanırım.

  bir romana başladım. bir kere olsun başladığım işi bitirmem gerekiyor. artık.

  bir kişi için bütün hayallerimi geride bıraktım. kimse için ödün vermeyin "siz"den. siz siz olun. şimdi en azından yeniden büyümem lazım. farkındayım, farkındayım..

  vakit kalmadı. özgürlüğe ve aşka inanç kalmadı. yer, yurt kalmadı. barış kalmadı.

  kalanlar da var. kırıntı da olsa. umut var.

  dedim ya bir şeyleri değiştirmeliyim diye. sözlük için değil sadece, hayatım için de hayatımın içinde yozlaşmış birçok mefhum var.

  kötü olmazsa iyi olmaz. şeytan yoksa allah yok. hiçlik yoksa sonsuzluk yok. zaman da bu işte. çarpışması hiçliğin yokluğun. biz bir tozuz ve toza döneceğiz. ecce homo quia pulvis es et in pulverem reverteris. ben biraz daha savrulmak istiyorum zaman rüzgarında. ama artık farklı manzara seyretmek istiyorum. belki bu da beni tatmin etmeyecek.

  her şeyi sorgulayan bir insan olarak mutlu olmam zor, biliyorum.

  twitter var, facebook var. hiçbiri olmazsa telefon numaram da var. isteyen, dileyen görüşür elbet. twitter‘dan iletişime geçmenizi pek tavsiye etmem gerçi...

  pazartesiye kadar burdayım. bir şey talep eden olur diye. özür, sitem, teşekkür. hiçbirinin ziyadesiyle etkisiz kaldığı bir veda olsun istiyorum. kalbim kırık mı? kırık. üzgün müyüm? evet. mutsuz muyum? elbette. ama önemi var mı? yok.

  bir gün geri döner miyim, bilmiyorum ama çok zor. umrunuzda mı, o da önemli değil. bir gün "dmitri çok katkı verdi" derseniz yeterdir.

  adam olun, adamı hasta etmeyin. akıllı olun lan.

  ne kadar histerik olduğunu bilmemekle beraber bazı sancılar var tabii ki. hepsi bir sandığın içinde şimdi.

  şu an sözlüğe pek uğramayan; sadri is my girl, cubuklu, 1907, rahatsızlık veren ufak sey, mfozmen, hegzan, 365 gün dizi izleyen adam, crlynjns ve unuttuklarım.

  burada görüştüklerim. onlar kendini biliyor.

  umutla...
   
 2. tümünü gör