kayıt
27.01.2019
Bursaspor - Fenerbahçe
Spor Toto Süper Lig
1 Galatasaray   1 1 0 0 3
2 Yeni Malatya   1 1 0 0 3
3 Kayserispor   1 1 0 0 3
4 Başakşehir   1 1 0 0 3
5 Konyaspor   1 1 0 0 3
6 Kasımpaşa   1 1 0 0 3
7 Beşiktaş   1 1 0 0 3
8 Fenerbahçe   1 1 0 0 3
9 Sivasspor   1 1 0 0 3
10 BB Erzurum   1 0 0 1 0
11 Rizespor   1 0 0 1 0
12 Akhisarspor   1 0 0 1 0
13 Bursaspor   1 0 0 1 0
14 Alanyaspor   1 0 0 1 0
15 Göztepe   1 0 0 1 0
16 Ankaragücü   1 0 0 1 0
17 Antalyaspor   1 0 0 1 0
18 Trabzonspor   1 0 0 1 0

fenerbahçe\'nin şampiyonluğunun derdinde değilim

 1. 1
  aziz yıldırım'ın 27 mayıs'ta yaptığı basın toplantısında söylediği söz. tek davasının 3 temmuz kumpasından temizlenerek çıkmak olduğunu söylüyor.

  şimdiii, bu sözün ihtivası hepimiz ilgilendiriyor. beyler, biz bir sezon boyunca dördüncü yıldızın boşu boşuna peşine düşmüşüz. boşuna ismail hoca'yı konuşmuş, emenike'yi boşuna yermiş, boşu boşuna taktiğe, tekniğe, psikolojik faktörlere kafa patlatmışız.

  bu sözü bırakın koskoca başkanı, sade bir fenerbahçeli bile söylese, ''sen nasıl konuşuyorsun birader?'' denir.

  sen, ismail kartal'ı takımımızın başına getirirken de dördüncü yıldızı pek umursamıyordun o zaman.
  devre arasında bir türlü transfer edilemeyen forvet işini de pek önemsemedin.
  stadyuma taraftarı çekip çekmeme de derdin olmadı.
  formamıza reklam almamada da bir boşvermişlik vardı ha?

  hiçbir şey önemli değildi öyle mi başkan?

  sen ''rıza'' sözcüğünden tehdit çıkarıyorsan, senin bu sözünden de pekala bu mana çıkarılabilir.

  hem dördüncü yıldızın mücadelesini tam manasıyla, tüm gücünle verip; hem de aklanma sorunuyla ilgilenemez miydin? sanki her gün mahkemeye mi gidip geldin? kaldı ki, dava 8 temmuz'da görülecek.

  bu sözlere ve dünkü basın toplantısındaki genel içeriğe bakacak olursak, aziz yıldırım başkanlığını kafasında çoktan bitirmiş. tek derdi 8 temmuz'daki dava. gazete ilanını görünce adaylığa karar verdim lafı falan hikaye. hiçbir şey etken değil, üç beş kişinin gazeteye vermiş olduğu ilan etkili öyle mi? bıraksın bu işleri.

  umarım aklanır. aklandıktan sonra da görevi bırakır. aklanınca, ''bakın suçsuzluğum ortaya çıktı. bana haksızlık yaptınız. bana haksızlık yapan herkesten hesap soracağım.'' deyip yeniden aday olursa da şaşırmam açıkçası.

  başarısızlığın kendinde olduğunu kabul ettin. peki bunun bir bedeli yok mu? benim muhalefetim sert olur diyorsun. biz de muhalifiz sana. sormazlar mı adama, ''şampiyonluğu kaybetmenin bedelini nasıl ödeyeceksin?'' diye. suçunu kabul edip susuyorsun. buna delikanlılık mı diyelim? devamını da getir. soruyoruz işte, şampiyonluğu senin yüzünden kaybetik. bunun hesabını nasıl vereceksin?

  ''fenerbahçe her sene birinci ikinci oluyor.'' dedin. ikinciliği kabullenebiliyor musun? ikinci olmak seni başarılı mı kılıyor?

  biz seni para konusunda hiç eleştirdik mi? neden seni eleştirmediğimiz noktaları sürekli olarak tekrar ediyorsun? biz seni bilhassa futbol şubemizin yönetimi konusunda topa tutuyoruz. neden bu konulara girmiyorsun? neden teknik adam değişikliğine ve kadro planlamasına değinmiyorsun? yarın bir gün sen muhalif olunca gazete manşetlerini süsleyen sert eleştirlerde bulunmayacak mısın? işine gelmeyeni duymayıp, sürekli olarak güçlü olduğun yanlarını vurgulamak cesurca bir iş mi?

  ortak aday kimmiş çıkarın konuşalım dedin. ortak adayın herkes tarafından dillendirilen ali koç olduğu hiç kulağına gelmedi mi? niye ali koç ismini telaffuz etmiyorsun?

  kongreye gelin, aday olun diyorsun. bugüne kadar da bu konuda kimseye mani olmadığını ifade ediyorsun. ihraç ettiklerin, ötekileştirdiklerin, düşman, hain ilan ettiklerin buradan Mönchengladbach'a yol olur aziz bey.

  kongrede seni eleştiren -yanlış hatırlamıyorsam- kerim bey vardı. konuşmanın her anında, ''dinle kerim bey. bak bak dinle. o işler öyle değil kerim bey.'' diye adamı sindiriyor, kongre üyeleri tarafından hunharca alkışlanıyordun. biz kimin ne kadar demokrat olduğunu çok iyi biliyoruz be başkan. bize bu tür mavralarla gelme.
  #237101 715 | 4 yıl önce
   
 2. tümünü gör