kayıt

fenerbahçe

 1. 913
  garip bir yönetim anlayışına, daha doğrusu komple garip bir zihniyetle yönetilen kulüp. en son yaptıkları hareket ise " gün geçmiyor ki kulübümüzde bir gariplik daha yaşanmasın" dedirten cinsten. nedir o? gökhan gönül'ün formasını müzeden kaldırmak!
  bu işler bu kadar kolay mı yahu? insan müzeye sergilenmek üzere bir şey koyduktan sonra niye kaldırır aklım almıyor. gerizekalı fenerbahçe taraftarı istedi diye kaldırmışlar. tutturmuşlar bir cümle kanının parası neyse verelim diye ahkam kesiyorlar. siktir git oradan af edersin kan parası vermek sana mı kalmış. bakın bu anlayış dünyada cidden yok taraftarın da bu kadar kaba olmaya hakkı olamaz. twitter'da fenomen diye gezinen yavşaklar gökhan'a ana avrat sövüyor şimdi. sorsan kendilerini en delikanlı adam olarak görürler ama sırf başka takıma gitti diye eski oyuncularına orospu çocuğu demekten çekinmez. bunlardan bir tanesine dün twit attım "eski topçusuna orospu çocuğu diyecek kadar karaktersiz biriyle uğraşamam kardeş unfollow" dedim anında engellemiş beni eleman. işte bak daha buna bile tahammül edemiyorsun sonra eski kaptanını eleştiriyorsun. neyse konu dağıldı müze kimsenin malı değil. orada fenerbahçe'nin tarihin yatıyor. tutup bunu kafana göre değiştiremezsin. orada alex'in kramponları da yer alır, 2010-2011 şampiyonluk kupası da yer alır. ne sebeple olursa olsun sırf takımından ayrıldı diye bir oyuncunun formasını oradan kaldıramazsın.
  bizim gerizekalı taraftar hadi hiçbir bok bilmiyor diyelim yahu bari facebook'ta barcelona'yı falan takip edin. adamlar ronaldinho gibi öyle aman aman efsane seviyesine ulaşmamış ve kavgalı ayrılmış eski oyuncularının dahi doğrum gününü kutluyor eski gollerini yayınlıyor.
  gerçi bu yönetim aslında az bile yapıyor. bulmuş koyun gibi taraftarı güdüyor. tutup yıllarca takımında görev yapmış oyuncularını birer birer kaybediliyor (alex,caner,aurelio,tuncay, gg vs) fakat bir yolu bulunup taraftarın gazı alınıyor. bu kimi zaman giden oyuncunun yerine yıldız bir transfer kimi zana da müzeden forma kaldırma.
  size şunu söyleyeyim hani futbol üzerine sikik (biraz sinirli olduğum doğrudur) güzellemeler var ya "futbol sadece futbol değildir" , " futbol hayata benzer " falan gibi. işte onlar yalan gençler. futbol futboldur. futbolcular da gelir geçer. bunu niye söylüyorum sanki elinde efsanemetre varmış gibi "gökhan efsane olacaktı ayrıldı" diyorlar ya. ya harbi efsane olunca ne oluyor? bana son 20 yılda hala bir şekilde kuküpte görev alan bir efsane söyleyin kimmiş merak ettim. volkan demirel demeyin cidden kalbinizi kırarım. zamanında olympiakos kulübü ile az flört etmedi kendisi. başkana yakın olup milyon euro'ları cukkalayıp saçma sapan kırmızı kart görmekse efsanelik onu bilmem.
  velhasıl bir süredir fenerbahçe'ye de taraftarına da uyuz oluyorum. sıkıldım artık. bu sene ne olursa olsun başımızdaki diktatör bozuntusuna ve antrenör çakmasına inat kombine alacaktım fakat değmez yahu. cidden değmez.
  tayyip'e küfürler edip aziz yıldırım'a tapan hıyarlara selam olsun. bunlardan bir tanesi işine gelince kandırıldık der, yalan söyler kabataş yalanı gibi diğeri de aynı yolu izler bire bir ve saflarını sıkı tutar. ikisi de düşman yaratmakta maharetlidir. o düşman bazen paralel olur bazen israil olur bazen üst akıl olur bazen cehape zihniyeti olur. diğeri de aynı yoldan giderek bazen cemaat der bazen alex der bazen menajerler der bazen uefa der yeri gelir gökhan der ve müritleri de bunu yerler. kimse çıkıp demez onları bırak da uefa'nın cezası nedir, kaçan şampiyonluk nedir, giden bunca oyuncu nedir, yıldızlar kaçarak gidiyor bu nedir diye.
  sonuç olarak öyle taraftara böyle yönetim ve doğal olarak böyle fenerbahçe.
  #287783 uo | 2 yıl önce
   
 2. tümünü gör