kayıt
21.04.2019
Alanyaspor - Fenerbahçe
Spor Toto Süper Lig
1 Galatasaray   1 1 0 0 3
2 Yeni Malatya   1 1 0 0 3
3 Kayserispor   1 1 0 0 3
4 Başakşehir   1 1 0 0 3
5 Konyaspor   1 1 0 0 3
6 Kasımpaşa   1 1 0 0 3
7 Beşiktaş   1 1 0 0 3
8 Fenerbahçe   1 1 0 0 3
9 Sivasspor   1 1 0 0 3
10 BB Erzurum   1 0 0 1 0
11 Rizespor   1 0 0 1 0
12 Akhisarspor   1 0 0 1 0
13 Bursaspor   1 0 0 1 0
14 Alanyaspor   1 0 0 1 0
15 Göztepe   1 0 0 1 0
16 Ankaragücü   1 0 0 1 0
17 Antalyaspor   1 0 0 1 0
18 Trabzonspor   1 0 0 1 0

fenerbahçe futbol takımı

 1. 2768
  yanlış anlaşılmasın, kimseye sataşmak için söylemiyorum ancak o %80'lik dilimin dışında bir taraftarım ben. bu sene istanbuldayım, görünen o ki seneye de istanbulda olacağım. ve hakikaten çok ama çok büyük bir fenerbahçe taraftarıyım. kadıköy'e de yakın bir yerde ikamet ediyorum. ama bu sezon para verip kadıkö'e gitmedim, gelecek sezon da kesin konuşmamakla beraber gidebileceğime ihtimal vermiyorum. paramın yokluğundan değil, yönetimin tutumundan ve dahi oynanan futbolun beni kahretmesinden.

  artık kulüp içerisinde kişisel menfaatleri olan kişiler dışında yönetim destekçisi biri kaldı mı emin değilim, ancak realist olursak, taraftarını takıma küstüren yegane sebep yönetimdir. üzülerek söylüyorum bunu ama ne yazık ki öyle. yönetime olan kızgınlığımızın tezahürü bu şekilde oluyor, aksi halde paralı köpekler oluyoruz, yahut stada sokulmuyoruz.

  ben sağlık sektöründe çalışıyorum; futbol ile alakam yöneticilerin belki %5'i bile değildir. ancak sezon başlamadan önce, daha vitor pereiragönderilmeden önce leonardo jardim'i tanıyordum. taaa yunanistandan beri. gittiği takımı çok ama çok iyi yönettiğini, çok iyi genç transferler yaptığını, monaco'nun kadro kalitesi olarak fenerbahçe'den üstün olduğunu zaten biliyordum. buna rağmen fenerbahçe evinde kazandığı maçın rövanşında şampiyonlar ligini elinden kaçırınca sezon başı hazırlık olduğu gibi çöpe gönderilerek pereira'nın kovulmasının yanlış olduğunu biliyordum. nitekim monaco şl'de yarı final oynadı, fransa ligini psg'nin önünde şampiyon tamamladı.

  taraftarın artık tahammül sınırları yerlerde, bu açıdan yönetimin ne yapmak istediğini algılayabiliyorum. ancak bu tarz bir risk alınmışken dick advocaat'ın tercih edilmesi çok daha büyük bir hata. aynı dönemde boşta olan teknik direktörlerden biri rudi garcia. roma'da juventus'un hayvani performansından kaynaklı istediğini gerçekleştiremese de hem oyun sitili hem de oyun kalitesi anlamında kat kat üstün. ancak, yönetim yerine dick'i tercih etti. ve artı olarak garcia da 4-3-3 oynatıyor ve advocaat'tan çok daha genç ve hırslı.

  başta müstakbel kayınpederim dr sheldon cooper olmak üzere çoğunuzun yaşı benden büyüktür ancak size bir tecrübemden bahsedeyim, lütfen hadsizlik olarak algılamayın ancak hayat seçimlerimizden oluşuyor. ben kadere ünanmıyorum,seçime inanıyorum. insanlar hayatlarıyla durmadan kumar oynuyorlar ancak bunun farkında değiller. ve zar atarken hiç düşünmüyorlar. ve bu beni çıldırtıyor. buraya saramago'dan bir alıntı yapardım ancak üşendim.

  yani demem o ki: yanlış kişilerin doğru seçimleri sayesinde yücelmiş yine aynı kişilerin yanlış seçimlerine kurban olmuş takımdır. 1998'deki seçimden şu güne kadar olan tüm süreçler için söylüyorum bunu. çünkü daha eskisine aklım yetmiyor. felsefeye çok değinmek istemiyorum ancak doğrunun göreceli olduğuna inanmıyorum. ancak bu konuda agnostik biriyim. aynı zamanda anarşist ve dahi pragmatist. hepsi bir arada olunca liberal anarşist olmuş oluyorum.
  benim tek doğrum var: fenerbahçe futbol takımı kötü. ve bence bunun sebebi taraftarın stada gitmesinden daha farklı sebeplerle paradoks oluşturuyor. olay, fenerbahçe kötü çünkü taraftar stada gitmiyor klişesinden öte bir de taraftar stada gitmiyor çünkü fenerbahçe kötü düşüncesini de beraberinde getiriyor.

  özetle: kendimden tola çıkarak söylemeliyim ki, ışıl ışıl top oynuyor olsaydık kredi kartına taksit yaptırıp kombine alır,nöbet saatlerimi ona göre ayarlayıp maça giderdim. ancak fenerbahçe futbol takımı berbat futbol oynuyor.
  *
  *
  #305210 sikayetiniz nedir | 2 yıl önce
   
 2. tümünü gör